‘basarinin sirlari’ Etiketli Yazılar

Nasil basariya ulasilir? Basarinin sirlari

Yazar: admin | 12 Ağustos 2011 | Kategori: Eğitim | Yorum Yok »
Etiketler: ,Merhabalar, bu makalemizde sizlere basarinin sirlarindan bahsetmek istiyoruz. Umuyoruz ki begeneceksiniz.

Basari, insanlarin bir amaç ugrunda verdikleri çaba’nin sonucunu olumlu biçimde almaktir. Peki, basari nasil elde edilir? Nasil basarili olunur? Insanlar, hayatlari boyunca ayran gönüllülük olarak tabir ettigimiz biçimde yasarlar. Kimi insanda hayatini tamamen yasam mücadelesine adamistir. Hayatta basarili olmanin en büyük sirri, öncelikli olarak bir seyi kalpten istemektir. Bir seyi kalpten istemezseniz eger, o seyin gerçeklesmesini beklemeniz biraz gereksiz ve yersiz olur.
2.olarak istediginiz seyi sürekli düsünmelisiniz. Düsünmek, sizi istediginiz seylere yaklastiracaktir. Tabi ki bu düsüncelere asla olumsuz bir düsüncenin girmesine izin vermemelisiniz. Çünkü düsünceler sizi yasatan ve öldüren seylerdir. Son olarak da o istediginiz seyler için çaba harcamalisiniz. Çaba harcamazsaniz hayatta hiçbir sey’e sahip olamazsiniz. Söyle bir mizahi durumla açiklayalim bu durumu.
Bir adam, hergün Allah’a ‘’Rabbim, bana loto’dan para çikart, beni bu durumlarimdan kurtar’’ diye saatlerce yalvarirmis hemde hergün. Yaradan’in melekleri bu adama en sonunda acimislar ve Yaradan’in yanina gitmisler. Demisler ki ‘’Ey Yaradan, bu kulun sana hergün yalvariyor. Bir yardim edemez misin? Su adama loto’dan bir yardim çikart’’ demisler. Yaradan’in cevabi aynen su olmustur ‘’ Tamam etmesine edeyim ama bu adam ne Toto oynuyor, ne de Loto’’ diyerek cevap vermistir.

Diyecegimiz su ki hayatta hiçbir seyi vermeden alamazsiniz. Siz istekleriniz ugrunda bir seyler vereceksiniz ki, hayatta size o seylerin en güzelini versin. Emek olmadan yemek olmaz. Bu düsünceyi daima savunuyoruz. Ve sizleri inanmaya, çaba harcamaya ve basarili olmaya çagiriyoruz.

Umuyoruz ki begenmissinizdir. Iyi Günler Dileriz

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.