‘2011 doviz’ Etiketli Yazılar

2011 BORSA VE DOVIZ ANALIZI

Yazar: admin | 12 Ağustos 2011 | Kategori: Ekonomi | Yorum Yok »
Etiketler: , , ,2011 yilinda küresel isinma ve küresel kriz ile beraber Borsa ve Enflasyon’da kalici degisiklikler göze çarpiyor. Son yillara oranla DOLAR’ da siddetli bir düsüs yasanmasi ve EURO’ nun tavan yapmasi ekonomistlerin kafasina biraz da olsa karistirmis vaziyette. Bu durumun geçici olmadigini ve EURO’ da Dövizlerin asla kaybetmeyecegini savunan ekonomistler’ de bulunuyor.
Döviz piyasasinda günden güne degiskenlik gösteren parasal degerler, Borsacilarinda kafasini oldukça karistirmis gibi gözüküyor.2010 yilinda ekonomistlerin genel tahmini su yöndeki ki Dünya’  nin geneline oranla Türkiye’yi bu sene bir ferahlama bekledigi yönünde. Dünya ekonomisinin zorda oldugu su dönemde ekonomistler, Türk borsacilarinin bu sene EURO üzerinden kayip yasamayacaklari yönünde. Ünlü Parasal Dergi JP Morgan’dan edindigim bir yaziyi size sunmak istiyorum.
2011 yilinda ilgimizi gelismekte olan piyasalarin iç piyasalarina yöneltiyoruz ve gelismekte olan piyasalarin iç piyasalarinin gelecek yil çift haneli getiriler saglamasini bekliyoruz.2010 yilina yönelik yükselen carry para birimlerini cazip buluyoruz ve özellikle TL, Rus Rublesi, Polonya Zlotisi Macar Forinti tavsiye ediyoruz. Çünkü carry’de dahil %15 üzerinde getiri saglamasi muhtemel.
Aslinda dolar, zayifliginin ortasinda gelismekte olan piyasalar muhtemelen Avrupa, Dogu Avrupa, Orta Dogu ve Afrika ülkeleri döviz rezervi birikimine daha fazla odaklanacak.2010 Yilinda dolar için tahmin edilen ücret 1.35 TL olarak göze çarpiyor.
Ekonomistler, bu durumun kalici olmayacagini ve borsa simsarlarinin bu tür konularda endiselenmemesi gerektigini savunuyorlar.2010 yili Türkiye’ nin feraha çikis yolu olarak görülüyor.Bizde isin uzmanlarina sonsuz güven duyuyoruz.EURO böyle giderse yerini asla kaybetmeyecek.Dolar her ne kadar yükselise geçecegi düsünülse de EURO çikisini sürdürecek tahminleri de ayni orantida asikar.Ekonomistler, EURO’ nun yerini asla kaybetmeyecegi ve her zaman kazandiracagi yönünde görüs bildiriyorlar.Borsaci okurlarimiza EURO’ dan yana sanslarini denemelerini siddetle biz ve ekonomistlerce öneriyoruz..Iyi Günleri Dileriz

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.