Yumurtlama Dönemi (Tarihi) Hesaplama

Yazar: Admin 2 | 13 Kasım 2013 | Kategori: Sağlık

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Sağlık kategorisinde ki Yumurtlama Dönemi (Tarihi) Hesaplama hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Ülkemizdeki eşlerin birçoğu çocuk sahibi olamamaktan şikâyetçi olmaktadırlar. Özellikle son yıllarda artan bu sorun yüzünden birçok alternatif yöntem geliştirilmiş ancak bunlarda çocuk sahibi olmada yeteri kadar başarılı olamamıştır. Bu yöntemlerin bazıları birçok insana çözüm sunsa da çözüm bulamayan kişiler ise umudunu kaybetmiştir. Çoğu zaman çocuk sahibi olamamak vücuttan kaynaklanan bir sorun değil de sadece zamandan kaynaklanan bir sorundur. İşte sizin bu zamanı doğru olarak hesaplayabilmeniz için bazı programlar geliştirilmiştir. Yumurtlama dönemi hesaplama programı da bunlardan bir tanesidir.

Bir hamilelikte en önemli olan şeylerden bir tanesi Yumurtlama Dönemi (Tarihi) Hesaplama işlemidir. Çünkü bu hesaplama sayesinde hamileliğin en uygun zamanı çok kolay bir şekilde hesaplanabilir. Birçok kişi hamile kalamadığından şikâyetçi olmaktadır. Eğer sizde hamile kalamıyorsanız ve bu durumdan şikâyetçiyseniz bu durumda yumurtlama dönemini hesap etmeniz gerekir. Bu dönemde yapılacak olan cinsel ilişkiler sonrasında hamile kalma olasılığı diğer zamanlara göre çok daha fazladır.

Bayanlarda yumurtlama işlemi adetten yaklaşık olarak 14 gün önce başlamaktadır. Eğer bayanların yumurtlama dönemi düzenliyse bu durumda yumurtlamanın adetten 14 gün önce başladığını anlayabilirsiniz. Bu yumurtlama dönemini tespit etmenin en kolay yoludur. Bu hesaba göre adet süresi 28 gün süren bir bayanın yumurtlama zamanı ise adetin 14.gününde başlar. Hamile kalma olasılığını artırmak içinse bu dönemden yaklaşık olarak 2-3 gün önce başlanarak 1 hafta boyunca 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girilmelidir. Bu sayede de hamile kalma olasılığı daha da artırılmış olunacaktır. Kısacası adet başlamadan yaklaşık olarak 17-18 gün önce cinsel ilişkiye girilmeye başlanmalı ve bu da 2-3 günde bir tekrar edilerek 1 hafta sürdürülmelidir. Böylece hamile kalma şansı aynı diğer günlerine göre çok daha fazla olacaktır.

Birçok kişi hamile kalma olasılığını artırmak için her gün ilişkiye girmeyi düşünebilir. Bu aslında ilk düşünüldüğü zaman mantıklı gelebilir. Ancak her gün ilişkiye girdiğiniz zaman vücuttaki sperm sayısının azalacağınız düşünecek olursanız bu nedenle vücudunuzun tekrar sperm yapabilmesi için dinlenmesine izin vermelisiniz. Bu nedenle de uzmanlar 2-3 günde bir ilişkiye girmenin daha sağlıklı olacağını düşünmektedirler.

Sitemizde yumurtlama dönemini hesaplayabileceğiniz birçok program bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde sizde yumurtlama zamanlarınızı hesaplayabilir ve hamile kalma olasılığınızı daha da artırabilirsiniz. Özellikle hamile kalamamaktan şikâyetçi olanlar için bu program oldukça işe yarayacaktır. Bu program sayesinde sizde birçok kişiden daha kolay bir şekilde hamile kalabilirsiniz.

http://www.putur.com/yumurtlama-donemi-tarihi-hesaplama/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.