Yedikçe Zayıflatan Besinler

Yazar: Admin 2 | 13 Kasım 2013 | Kategori: Sağlık
Etiketler: , , , ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Sağlık kategorisinde ki Yedikçe Zayıflatan Besinler hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Zayıflamak günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. İnsanlar zayıflayan besinleri aramakta ve diyetlerle karışık olarak bu besinlerden faydalanmaktadırlar. Fakat yanlış kullanımlar ve eylemler de zayıflarken sağlığa zararlı hale gelebilmektedirler. Bu yüzden zayıflamak için kullanılan besinler özenle seçilmelidir. Bunların yanında ne kadar yenirse yensin kilo yapmayan, aksine metabolizmayı hızlandırıp zayıflayan besinler vardır. Bu besinler sayesinde insanlar rahatça ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedirler.

Yedikçe zayıflatan besinlerin başında yoğurt gelmektedir. Ana öğünlerde ve ara öğünlerde rahatlıkla yenen yoğurdun hiçbir kilo yapıcı etkisi bulunmamakta, aksine tokluk hissi vermektedir. Bir diğer besin ise meyvelerdir. Meyveler özellikle ara öğünlerde tercih edildiğinde iştah kapatıcı işlev görmektedirler. Fakat şekerli meyveler yenirken meyve oranına dikkat edilmelidir. Sebzeler ise bir diğer zayıflatan besinlerdir. Diyetlerde sıkça tavsiye edilen sebzeler hem sindirimi düzenlemekte hem de metabolizma hızını artırmaktadırlar. Böylece ne kadar yenirse yensin zayıflatma etkisine sahip olan besinlerdir. Yağsız balık, yağsız et de hem protein açısından zengin hem de enerji veren besinlerdir. Bu besinlerin sindirimi her zaman hızlı olmaktadır. Aynı zamanda zayıflarken vücudun ihtiyacı olan enerji ve protein eksikliğini karşılamaktadırlar. Su ise yine zayıflatan besinler arasında bulunmakta ve aslında bu besinler arasında baş sırada yer almaktadır. Her şeye faydalı olan su vücut dengesini korurken sindirim kontrolünü sağlamakta ve zayıflamakta oldukça etkin rol oynamaktadır.

http://www.putur.com/yedikce-zayiflatan-besinler/

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.