Yatmadan Önce Su İçmenin Faydaları

Yazar: admin | 10 Ekim 2011 | Kategori: Sağlık

Gece, yatmadan önce bir bardak su içerek yatmak kalp krizini önlemekte. Yapılan araştırmalar sonucunda bu kanı tam olarak net’lik kazanmış durumda. İnsan vücudunun yaklaşık olarak %60’ının su ile kaplı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple vücudun su dengesinin orantılı olması gerçekten hayati önem taşıyabiliyor.

Uzmanlar, insanların günde minimum 2,5 litre su tüketmeleri konusunda hemfikir görüş bildiriyorlar. Bununla doğru orantılı olarak insan vücudundan günlük çıkması gereken 1 litrelik idrar çıkmış bulunuyor ve normal işleyiş sağlanmış oluyor.
Yapılan araştırmalar sonucunda ‘’Vücudun aşırı sıvı kaybetmesi sonucunda kan akışkanlığının azalması ve vücudun sıvı ihtiyacı düzeninin bozulması kalp krizini tetikleyen en büyük etken’’ olarak gözükmekte. Kan’ın akışkanlığının bozulması kalp krizi dışında daha birçok hastalığa yol açabiliyor. Akşam yenilen yemeklerin ardından kanın içerisindeki yağ oranı, kolesterol ve protein miktarı azalarak akışkanlık azalma gösterir.

Bu durumda uzmanlar yemeklerden en az yarım saat öncesinde su içilmesini ve gece yatmadan önce su içerek yatılmasını şiddetle tavsiye ediyorlar. Ayrıca uzmanlar, sıvı ihtiyacının sadece su ile değil çay ve dengeli içerik taşıyan içecekler ile de giderilebileceğini savunuyorlar ve düşüncelerini deneylere de dayandırarak tezler ortaya atıyorlar. Bu durumda sağlık için su anlayışı benimsenmelidir.

Ayrıca uzmanlar, Omega 3 ve 6 yağlarının insan vücudunda uzun süre tutulmasını sağlayan şeyin su olduğu konusunda da hem fikir görüş bildiriyorlar.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.