Uzaktan Kumandalı Arabalar

Yazar: Admin 2 | 13 Kasım 2013 | Kategori: dizi
Etiketler: , ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Sektörel kategorisinde ki Uzaktan Kumandalı Arabalar hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Ahşaptan yapılan araba ve hayvan figürleri, evde yapılan kumaş bebekler, tel ve tenekelerden yapılan oyuncak arabalardan sonra çocuklar Türkiye’de ilk kez 1985 yılında uzaktan kumandalı araba oyuncakları ile tanıştı.

RC Car adı ile dünyada adlandırılan kumandalı arabalar, oyuncak araba içerisindeki tekerlekleri döndürebilen bir motorun, kablosuz olarak radyo frekansı ile uzaktan ileri, geri, sağa ve dola hareket ettirilmesi mantığı ile çalışırlar. 1985 yılında radyo frekansı yayan cihazların ülkemize ithalatı serbest bırakıldığında, çocuklarda ilk kez oyuncak marketlerinde uzaktan kumandalı arabalar ile tanıştı. Evde ve dış mekânlarda oynamaya müsait olan bu oyuncaklar asıl heyecanı ise arkadaşlarınız ile birlikte arabalarınızı yarıştırırken yaşanıyordu.

Her yeni ürün veya teknolojide olduğu gibi kumandalı araba fiyatları da ilk piyasaya çıktıklarında oldukça yüksek bir bedelle satılıyor, gelir seviyesi düşük olan ülkemizde maalesef çocukların sadece hayallerinde bir uzaktan kumandalı arabası oluyordu. Günümüzde ise 15 TL ile 500 TL arasında fiyatlar ile eğlenceli, kalite uzaktan kumandalı araba bulmak mümkün. Bu geniş fiyat aralığı ile her ailenin bütçesine uygun kumanda araba modelleri oyuncak mağazalarında veya oyuncak web sitelerinde rahatlıkla bulunabiliyor.

Bu http://www.candaoyuncak.com/uzaktan-kumandali-arabalar web adresinden kumandalı araba fiyatları ve modelleri hakkında bilgi alabilirsiniz, hatta beğendiğiniz ve bütçenize uygun uzaktan kumandalı arabayı çocuğunuz için online satın alabilirsiniz.

Uzaktan kumandalı araçlarda fiyatların farklılığı genelde arabanın ne kadar büyük veya ne kadar küçük olmasına göre değişir. Ölçekler ile boyutlandırılan bu oyuncaklar 1:10, 1:12,1:24 gibi ölçülere göre gruplandırılır. Örneğin gerçek bir aracın boyu 240 cm ise 1:10 ölçekli bir kumandalı arabanın boyu 10 kat küçültülür ve 24 cm yapar. Aynı araç 1:24 ölçek olsaydı kumandalı modeli 10 cm olacaktır. Yani kumandalı oyuncak arabalar da ölçek ne kadar büyürse oyuncak o kadar küçük olur demektir.

Kumandalı araba fiyatlarında diğer bir etken ise oyuncakların pilli ve şarjlı olması ile direk alakalıdır. Pilli kumandalı oyuncaklarda aileler oyuncak dışında pil içinde sık sık para ödemek zorunda kalırken, şarjlı model uzaktan kumandalı oyuncaklar alırken biraz daha pahalı olsa da, daha sonra pillerini sürekli şarj ederek uzun süre kullanmak mümkün oluyor.

http://www.putur.com/uzaktan-kumandali-arabalar/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.