Sniper Elite V2 D3dcompiler_43.dll Hatası

Yazar: Admin 2 | 4 Kasım 2013 | Kategori: dizi
Etiketler:

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Sniper Elite V2 D3dcompiler_43.dll Hatası hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Oyun sektörü denildiğinde akla ilk gelenleri savaş oyunlarıdır. Bu tür oyunlar genç yaştaki insanların ilgisini daha çok çeker. Bunun nedeni ise genç yaşların verdiği enerji dolu ruh ve aksiyon isteğidir. Savaş oyunlarından bazıları dünyada genelinde birçok kullanıcıya sahipken bazıları da pek tanınamamıştır. En yaygın olanları düşünüldüğünde akla CallOfDuty serisi ve Sniper Elite gibi oyunlar gelmektedir. Bu iki oyunun ortak noktası ikisinin de II. Dünya Savaşı’nı konu almasıdır. Temel olarak karşıdaki rakibi öldürmeye dayanan bu oyunlar internet teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte çocuk yaştaki bireylere kadar hitap eder olmuştur. Özellikle internete bağımlı yetişen nesillerin bu oyunları bilmemeleri ya da duymamaları neredeyse mümkün değildir.

Sniper Elite adlı oyunda II. Dünya Savaşında Ruslara karşı görev yapmış bir keskin nişancı başkarakterdir. Hatta bu konuda film de çekilmiştir. Rütbesi binbaşı olan bu keskin nişancı oyuncunun sahip olduğu karakterdir ve bu karakterle yüksek rütbeli bir subayın öldürülmesi istenebilir. Bu tür amaçlara dayanan oyunda ulaşılan her amaç doğrultusunda ya da diğer bir deyişle başarıyla sonuçlanan her görev sonucunda kullanıcıya ödüller verilir. Görevlerin ardı arkası yoktur ve oyun kendi içinde bir dünya kurmuştur. Medal of Honor serisine de benzeyen oyunun dünya çapında takipçileri bulunur. Oyunun bu denli geniş bir kitleye hitap etmesi çeşitli sorunları da beraberinde getirmiştir. Oyun oynanırken ekranda beliren bazı hatalar da bunlardan birkaçıdır. Aslında çok basit ihmallerden kaynaklanan bu sorunlar uzmanlık gerektirmeyen çalışmalarla halledilebilir. Fakat oyuncuyu oyundan uzaklaştırdığı için en önemli tartışma konularındandır.

Oyun ekranında çıkan Sniper Elite v2 d3dcompiler_43.dll hatası bu hatalardan biridir. Hata dosyasının sonundaki ekten de anlaşılacağı gibi oyunun dosyasında bir dll dosyası eksiktir. Bu dosya belki de yüzlerce internet sitesinden elde edilebilir. Fakat oyuncuların çoğu bu hatayı bilgisayardan kaynaklanıyor diyerek bilgisayarı gereksiz yere servise ya da tamirciye verebilir. Hâlbuki format ya da bir başka işlem gerektirmeyen bu sorunlar kısa bir araştırma sürecinden sonra halledilebilir.

Dll dosyasının internet sitelerinden indirilmesi aşamasında bir sorunla karşılaşılırsa alternatif indirme seçenekleri kullanılabilir. Bu tür sorunları göz önünde bulunduran bazı siteler dosya indirme linklerinin sayısını arttırmıştır. İki ya da daha fazla link aracılığıyla indirilebilen dll dosyaları ana oyun dosyasının içine atılırsa sorun halledilmiş olur. Bütün bu işlemlerden sonra oyuncular oyunlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

http://www.putur.com/sniper-elite-v2-d3dcompiler_43-dll-hatasi/

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.