Şeytan Tohumu Filmi

Yazar: Admin 2 | 22 Eylül 2013 | Kategori: dizi
Etiketler:

2013 yılının en başarılı korku gerilim temalı yapımları arasında gösterilen Şeytan Tohumu filmi vizyona girdiği ilk haftadan itibaren gişe rekorları kırmayı sürdürüyor. 1 saat 35 dakikalık kısa sayılabilecek süresine rağmen gerek oyuncu kadrosu gerekse senaryosu bakımından izleyiciyi kendisine hayran bırakan film ülkemizde ve dünyada sinemaseverleri kendisine çekmeyi başarıyor. Ole Bornedal’ın yönetmenliğini üstlendiği Şeytan Tohumu filminde başrolleri Jeffrey Dean Morgan, Kyra Sedqwick ve Grant Show paylaşıyor.

Şeytan Tohumu filminde Clyde eşi Stephanie’den ayrılmasından dolayı zor ve sıkıntılı günler yaşamaktadır. Bir anda hayatı alt üst olan Clyde mutluluğu kızı Em ile vakit geçirerek aramakta ve üstündeki zor durumu atlatmaya çalışmaktadır. Yaşamlarını sürdürdükleri evin yanması ve sonrasında eşyalarının satışa çıkarılması ile beraber, baba ve kız eşyalarına göz atmak için satışın yapıldığı noktaya giderler. Esrarengiz yazıların bulunduğu bir kutuya göz atan Clyde bu eşyayı almakta bir sakınca görmez. Fakat bu kararı tuhaf olayların başlamasına sebep olur. Küçük Em giderek bu kutuya saplantı halinde bağlanmakta ve garip hareketlerde bulunmaya başlamıştır. Zaman zaman kendisini tehlikeli durumlara sokan küçük kız, babası Clyde’ı da oldukça endişelendirmektedir.

Giderek daha sinirli hale dönüşen kız babasının ona uzattığı çatalı eline saplamasına veya kutusuna dokunmaya çalışan arkadaşını şiddetli bir şekilde dövmesine kadar akıl almaz bir ruh haline bürünür. Başına gelen tuhaf olaylar sonrasında Clyde küçük Em’den bu kutuyu almaya ve yok etmeye çalışsa da başarılı olamamaktadır. Olayların ciddi bir hal alması ile beraber Stephanie’nin de Em’in bu takıntısından haberi olur ve çift kızlarını bu durumdan kurtarmak için beraber zorlu bir mücadele içine girerler.

Daha sonrasında fark edecekleri gibi kutunun içinde bugüne kadar görülmemiş kötülükte yüzyıllardır uykuda bekleyen ruhlar yer almaktadır. Esrarengiz efsaneler ve yaratıkların gizemini taşıyan kutu, gerek aileyi gerekse tüm insanlığı tehdit etmektedir. İleride anlaşılacağı gibi Şeytan Tohumu filminde kötü ruhların asıl emeli aileyi parçalamaktır. Fakat her ne kadar ayrı olsalar da baba, anne ve kızın arasındaki sevgi koparılmayacak kadar güçlü olduğundan bunu başarmaları bir hayli güç olacaktır.

Şeytan Tohumu filmi benzer korku ve gerilim filmlerinin aksine sürekli birilerinin öldüğü ve ortamın kan revan olduğu bir yapım değil. Bunun aksine olayların birbiri ile oldukça alakalı olarak ilerlediği ve seyircinin bir sonraki sahnesini tahmin etmeden merakla beklediği bir yapım. Bu da seyir sırasında türün sevenlerini kendisine bağlayarak bıkkınlık hissi ortaya çıkmamasını sağlıyor.

Ayrıca dikkatli seyircilerin fark edebileceği gibi film süresince birçok alt mesaj verilerek uyarı yollu tavsiyeler sağlanıyor. Bunlardan çoğu eğlencelik olsa da bazıları gerçek hayat ile doğrudan alakalı olduğundan dolayı Şeytan Tohumu filmini izledikten sonra kendinizi sevdiklerinizi ile bu konularda kritik yaparken bulabiliyorsunuz. Filmlerin bu tarz sosyal içerikleri bulunması çoğunlukla artı puan olarak nitelendiriliyor.

Orijinal adı “ The Posession” olan yapım, 17.5000.000 dolarlık yapım maliyeti ile diğer filmlere göre ucuz sayılabilecek bir yatırım ile gerçekleştirilmiş olsa da özel efektler ve bilgisayar destekli ortam düzenlemeleri seyircinin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Şeytan Tohumu filmi fragmanı

Şeytan Tohumu Filmi

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.