SAĞLIĞINIZ İLE İLGİLİ FAYDALI BİLGİLER

Yazar: admin | 11 Ekim 2011 | Kategori: Sağlık
Etiketler: , ,

Bugün sizlere sağlık konulu bir makale hazırlamayı uygun bulduk. Bu makalemizde siz ve sağlınızı korumak ile ilgili araştırmalarımızı gözünüz önüne sermek istiyoruz. Umuyorum ki işinizi görecektir ve sizde sağlıklı yaşam koşulları çemberine dahil olacaksınız.

Sağlık, her insan için dünyadaki en büyük değer varlık. Biz insanlar, sağlıklı bir yaşam sürmek için neler yapmalıyız? Peki, bu yapacaklarımızı uygularken nelere dikkat etmeliyiz? Hastalıklardan nasıl korunabiliriz? Hastalıkların bulaşma sebebi nedir? Bu sorulara yanıt arayacağız.

Sağlıklı bir yaşam için öncelikle dengeli beslenme ve spor yapmayı sizlere mutlaka öneriyoruz. Hatta bunu biz değil uzmanlar öneriyor diyerek başlıyoruz. Spor yapmak, insanı daima zinde tutar ve insan vücudunun direncini her zaman maksimum seviyeye ayarlar. Spor’dan kastımız her gün düzenli olarak koşu değil tabi ki. Günlük 1 saat bir yürüyüş size spor gibi gelecektir. Yürüyüş deyip geçmeyin lütfen. Çünkü vücudunuz buna ihtiyaç duyuyor ve kalp kapakçıklarının düzenli çalışmasını sağlayan şey spordur. Yürüyüştür.
Hastalıklardan korunmanın yollarına da girer kuşkusuz spor yapmak. Bağışıklık sistemi v.s bu yolla kuvvetlenir. Ama hastalıktan korunmanın en iyi ve kesin yolu dengeli beslenme’ dir. Dengeli beslenmek, insan vücudunun direncini ve metabolizmasını çalıştıracağından günlük düzenli yiyecekler tüketilmesi, insan vücuduna muazzam derecede fayda sağlamaktadır.

Biz insanlar dengeli beslenme olayını fazla dikkate almayız. Ancak mutlaka alınması gerekir. Nedeni ise hangi hastalığın sizi ne zaman ve ne durumda yakalayacağı hiç belli olmaz. Kazanın da demeyeceği gibi hastalıklarda geliyorum demez. Bir anda yakalanırsınız. Buna önlem alma şansınız tabi ki var. Düzenli spor ve bolca C vitamini. Meyve ve sebze yiyerek bağışıklığınızı kendiniz desteklemelisiniz.

Peki, spor yaparken ve düzenli beslenirken nelere dikkat edeceğiz? Spor yaparken asla kendinizi aşırı derecede yormaya kalkmayın. Yorulduğunuzda mutlaka oturup dinlenmelisiniz. Aksi takdirde bu Azrail ile yan yana yarışmaya girecektir. Düzenli beslenmeden kastımız ise asla Kola ve aşırı yağlı yiyecekler tüketmeyiniz. Omega 3 ve 6 yağları kalbinize zenginleştirici yağlardır ancak sıvıyağlarda bu yoktur. Dikkat edilmesi gerekir.

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.