Pırlanta Yüzüğün Evlilik İçin Değerli Olmasının Sebepleri

Yazar: Admin 2 | 24 Temmuz 2013 | Kategori: Ekonomi
Etiketler: , ,

Pırlanta, değerli bir taştır. Değerli olmasının en büyük sebebi, doğanın kendi içinde ki önemli katmanlarında bulunan taşlarından yapılmasıdır. Berraklık, pırlantanın günümüzde dünyaca yaygınlaşmış bir diğer ismidir.

Evlilik yönünden de pırlanta yüzükler önemlidir. Evlilik bakımından pırlanta yüzüklerin önemli olmasının en büyük sebebi, pırlantanın kendi anlamındadır. Pırlantalara bakıldığında, sonsuz bir bakış açısı bulunmaktadır. Bu da, pırlantanın bir diğer anlamının sonsuzluk olduğunu belirtir.

Ebedi bağlılık, evlilik için önemlidir. Pırlanta da aslında ebebi değeri, bir diğer anlamıyla ebedi bağlılığı simgeler diyebiliriz. 15. y.y.’da Avusturya’nın önde gelen isimlerinden bir kişinin başlatmış olduğu evlilik için pırlanta yüzük hediye etme geleneği, günümüze kadar gelmiş olup günümüzde de devamını sürdürmektedir.

Pırlanta yüzükler, sol elin dördüncü parmağına takılmaktadır. Bunun sebebi, inançla alakalıdır. Eski çağlardan beri insanlar, sol elin dördüncü parmağında bulunan damarın doğrudan kalbe ulaştığına inanırlardı. Bu yüzden de pırlanta yüzükler, bu parmağa takılırdı. O günden bu güne kadar evliliklerin çoğunda hediye edilen pırlanta yüzükler, belirttiğimiz parmağa takılmaktadır.

Yüzyıllar boyunca aşkı simgelemek maksadıyla kullanımı sürdürülen pırlanta taşı, eşsiz bir değerdir. Eşsiz olmasının yanı sıra değerli ve yok edilmeyen bir değere sahip olduğu için de yine sonsuz aşkı simgelemekle yükümlüdür.

Siz de sevdiğiniz kadınınıza, değerli bir taş hediye etmek istiyorsanız ve sevginizi, bağlılığınızı ona bir simgeyle anlatmak istiyorsanız pırlanta yüzük, bunun içindir. Pırlanta yüzük ile, sevdiğiniz bayana bağlı olmanızı belirtebilir, onunda size bağlı kalmasını ve beraberce sonsuz bir birliktelik yaşamanızı isteyebilirsiniz.

 

Ilginizi cekebilecek bir kac yazi paylasmak istiyorum:

Pırlanta Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kaliteli Pırlantanın Seçimi Nasıl Yapılır?

Pırlanta Fiyatını Belirleyen Etkenler

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.