Pes 2012 d3dx9_30.dll

Yazar: Admin 2 | 4 Kasım 2013 | Kategori: dizi
Etiketler: ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Pes 2012 d3dx9_30.dll hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Gerçek hayatta oynanan futbolun yanında PlayStation ya da çeşitli isimlerdeki futbol oyunları artık insanların hayatında çok fazla yer alır oldu. Yeni nesillerde yetişen bir çocuk televizyonda izlediği maçları ya sokakta tekrarlıyor ya da bu tür oyunlarda kendini gösteriyor. Bilgisayar oyunları arasında da futbol oyunlarının yeri çok başka bir konumda yer alıyor. Ya savaş oyunları ya da bu tür spor oyunları daha çok ilgi çekiyor ve harcanan maliyetler düşünüldüğünde bu tür oyunlara çok daha fazla yatırım yapılıyor. Örneğin PS her sene yeni bir sürümünü piyasaya çıkarıyor. Bu sürümlerin içinde oynanan futbol karşılaşmaları da var ve oyun meraklılarının ilgisini oldukça fazla çekiyor.

Dünyanın en ünlü futbol oyunu olan Pes her sene takımların yaptıkları transferlere göre ve şampiyon olan takımlara göre sürümünü güncelliyor. Çeşitli özelliklerle bazı takımları güçlendirirken başarısız olan takımların da puanlarını düşürerek oyundaki popülerliklerini azaltıyor. Her yıl güncellenen bu oyunda da çeşitli problemler meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise oyunun indirildiği sitelerin oyun dosyalarını yüklerken bazen sorumsuz davranmalarıdır. Bu sorunlara neden olabilecek diğer bir neden ise oyun kullanıcılarının bilgisayarlarında bulunan virüs programlarının bazı oyun dosyalarını silmesidir. Bu programların tehlike olarak gördüğü oyun dosyaları silindiği takdirde oyunun başlatılmasında sorun çıkacaktır.

Pes serisinin son sürümlerinden biri olan Pes2012’de bazı hatalar oyuna erişimi zorlaştırmaktadır. Bu sorunlardan biri olan Pes 2012 d3dx9_30.dll oyun dosyaları içindeki bir dll dosyasının eksikliğinden kaynaklanır. İnternet üzerinde birçok sitede bu dosyaya ulaşılabilir. Oyun dosyası indirilirken virüs taramasından geçirilmelidir. Virüs olup da taramadan geçmeyen bir dosya oyunun geneline zarar vereceğinden bu konuda dikkatli davranılmalıdır. Dll hatası Pes2012’nin kurulumunu engeller ve system32 dosyaları içindeki sorundan kaynaklanır. Daha önce de bahsedildiği gibi internet sitelerinden bu konuda bilgi alınabilir ve dosya istenildiği şekilde indirilebilir.

Oyunun kurulumunu tamamlamak için internet sitelerinden indirilen bu dosyalar birçok oyunun bilgisayara kurulumunu engellemektedir. Bu yüzden genel bir sorun niteliği taşıyan bu dosya eksiklikleri oyuncuların kendi isteklerine göre istenildiği şekilde tamamlanabilir. Artık internet kullanımının da artmasıyla bu tür sorunlar çok kısa süre zarflarında halledilebiliyor. Bu yüzden özellikle Pes gibi futbol oyunları gün geçtikçe daha geniş kitlelere ulaşıyor. Oyunu oynamaya başlayan bu kitleler bu tür sorunlarla sık sık karşılaşabilir. Bu yüzden oynanacak bir oyun hakkında daha önceden internet sitelerinden araştırma yapmada fayda vardır.

http://www.putur.com/pes-2012-d3dx9_30-dll/

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.