Okulların tatil olduğu iller sehirler 09 subat 2012

Yazar: Admin 2 | 8 Şubat 2012 | Kategori: yasam
Etiketler: , , ,

Okulların tatil olduğu iller 09 subat 2012. 9.02.2012 okullarin tatil oldugu sehirler. Yoğun kar yağışı bu illerde okulları tatil ettirdir. Okulların tatil olduğu iller güncel. Okulların tatil olduğu iller 7 Şubat 2012. Bu illerde okullar tatil edildi. Okullar Tatil mi. Okullar tatil mi 7 Şubat 2012. Kötü hava şartları bu illerde okulları tatil ettti. Son haber okulların tatil olduğu iller..

Yoğun kar yağışı bu illerde okulları tatil ettirdir. Okulların tatil olduğu iller güncel. Okulların tatil olduğu iller 7 Şubat 2012. Bu illerde okullar tatil edildi. Okullar Tatil mi. Okullar tatil mi 7 Şubat 2012. Kötü hava şartları bu illerde okulları tatil ettti. Son haber okulların tatil olduğu iller..

Yoğun kar yağışı ve kötü hava şartları tüm yurdu etkisi altına aldı. Ülke genelindeki yoğun kar yağışı nedeniyle bir ilde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Hani illerde okulların tatil olduğunu haberimizin detaylarına bulabilirsiniz. İşte yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği ilerin listesi..

Kötü hava koşulları nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi? İşte kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği iller..

ANKARA

Ankara’nın Çubuk ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelindeki tüm okullar tatil edildi.

BİNGÖL
Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

ELAZIĞ
Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan açıklamada da, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 10 ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ve 9 Şubat’ta eğitime ara verildiği bildirildi.

Belirtilen tarihlerde il merkezinde ve ilçelerde bulunan taşımalı eğitim yapılan okulların da tatil edildiği kaydedildi.

KONYA
Etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime Konya’nın Bozkır ilçesinde 1,5 gün, Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde ise yarım gün ara verildi.

Bozkır Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bozkır merkez, belde ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1,5 gün ara verildiğini belirtti.

Sarıkaya, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarında yol açma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Beyşehir’de de etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçede köylülerin geçim kaynağı olarak beslediği kıl keçileri, etkili olan ağır kış şartlarına rağmen beyaz örtüyle kaplı açık arazilerde her gün sürüler halinde yürüyüşe çıkarılıyor.

Sürü sahipleri, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle küçükbaş hayvanlarını beslemekte zorluk çekiyor. Sürüler, uzun süre kar altında ot bulmaya çalışırken, besin ihtiyaçlarını alandaki kurumuş yapraklarla karşılamaya çalışıyor.

KARAMAN
Karaman’da da etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Yağışlar nedeniyle Sarıveliler ilçesinde okulların bugün öğleden sonra tatil edildiği bildirildi.

Karaman-Mersin karayolu Sertavul Geçidi’nde da kar yağışı yüzünden ulaşım güçlükle sağlanıyor. Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde sabah saatlerinden buyana yoğun şekilde devam eden kar yağışı, ilçe merkezlerinde 80 santimetreye kadar ulaştı.

Kar yağışı nedeniyle Sarıveliler-Konya, Başyayla-Konya ve Sarıveliler-Alanya yolları ile bu ilçelere bağlı 15 köy yolunun kapandığı bildirildi.

ÇANKIRI
Çankırı’da sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi, Şabanözü ve Eldivan ilçeleri ile köylerinde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, engelli vatandaşlar ve hamilelerin bugün saat 15.00’ten sonra ve yarın izinli oldukları ifade edildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Atkaracalar’da 11, Çerkeş’te 15, Ilgaz’da 66, Kurşunlu’da 5, olmak üzere toplam 97 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı belirtildi.

Yolların açılması için kar makinesi, 12 greyder, 4 dozer ve 6 kar kamyonu ile 23 ekibin aralıksız çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

ADIYAMAN
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

Gölbaşı’nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi. Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti. Özduman, “Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir.” dedi.

İlçede devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

SİVAS
Kar yağışının etkili olduğu Sivas’ın Yıldızeli İlçesi’nde de ilk ve orta dereceli okullar da 2 gün tatil edildi.

TUNCELİ
Kar yağışı nedeniyle Tunceli il merkezi ve Mazgirt ilçesinde 3 gün, Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.

Tunceli kent merkezi ve Mazgirt ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 3 gün ara verilmesi kararlaştırdı.

Kar yağışının etkili olduğu Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

AFYON
Afyonkarahisar il merkezinde eğitime kar nedeniyle bugün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerde bulunan tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

ISPARTA
Isparta merkez ile Gönen ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Vali Memduh Oğuz, kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını, bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde bir günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Kar yağışının Gönen ilçesinde de etkili olduğunu söyleyen Vali Oğuz, ”Gönen’de kaymakam arkadaşımız okulları tatil etti. Diğer ilçelerdeki kaymakam arkadaşlarımıza da talimat verdim. Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde eğitime ara verilecek” dedi.

Oğuz, ilçelerde kapalı köy yolu bulunmadığını bildirdi.

ANTALYA
Antalya’da şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilköğretim okulu ve liselerde eğitime ara verildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde kalan okullarda eğitime, bugün ara verildiği bildirildi.

KÜTAHYA
İlde dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle 130 köy yolu ulaşıma kapandı. İl genelinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve tipi, günlük yaşamı olumsuz etkilerken, ulaşımda da aksamalara yol açıyor.

Kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı şehir merkezinde belediye ekipleri ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. İş makineleriyle toplanan kar birikintileri, kamyonlara yüklenerek şehir dışına taşınıyor.

MALATYA

Malatya’da okullar yoğun kar sebebiyle 2 gün tatil edildi

Eskişehir, Afyonkarahisar ve Tavşanlı bağlantı yollarında ise Karayolları 145. Şube Şefliği tarafından kar küreme ve tuzlama çalışması yapılarak, araçlarının lastikleri zincirsiz olan ve yanlarında takoz ile çekme halatı bulundurmayan sürücülerin trafiğe çıkmasına izin verilmiyor.

Yaklaşık 50 kişiden oluşan İl Özel İdaresi ekipleri, 24 iş makinesiyle ulaşıma kapalı olan 130 köy yolunu kısa sürede açmak amacıyla yoğun çalışma yürütüyor.

Kaynak:http://www.ankarahaber.com/haber/Okullarin-tatil-oldugu-iller-guncel-Kar-Tatili-olan-iller-4-/103095

“Okulların tatil olduğu iller sehirler 09 subat 2012” yazısı için 95 Yorum

Ira Avolio

Tatil diye burda yalvaricaginiza gelmeyin, cok mu zor

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2523
Ethelyn Peressini

Okullar tatil olsun

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2524
Bronwyn Krzywicki

ben evden çıkana kadar tatil et şu okulu meb. Lütfen

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2525
Selma Santoyo

Ya dunden beri dua ediyoruz kar yagsin okullar tatil olsun diye de olmamis az bu kar ya azicik daha yagsa kivama gelcekti

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2526
Nellie Heydenreich

@genckubra @talhaburak ya ben gelmesemmi burda kar bastırdı dostlar kesin tatil bence

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2527
Stephane Haggin

büyüyünce öğretmen olacağım karda yağmurda tatil yapacağım 🙂

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2528
Jerrod Colantro

sayın çorlu milli eğitim müdürü bi işe yara da tatil haberini ver artık lütfen yani ya 🙁

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2529
Lecia Purdue

Arabamizin zinciri yok kar lastigide yok ben bu sartlarda okula gidemem okul bana tatil olsun

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2530
Alverta Martell

@eslodoses sen bir de burayı gör batsam çıkamam ak gelmiyom lan okulu tatil etmeyenlerin de götünü sikeyim gelmiyom

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2531
Jackson Borba

Hep bu hava tahmin edici salakların dolduruşuna geldik yeminediyorum bu ne la yarım,karış kar heralde tatil olmaz 🙁

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2532
Jazmine Villegas

Bu kar bitek bizim burada yagiyo☃ Amaa Cansuyla tatil ettik okuluu hadi misil misil uyumaya gidiyorum benn☺

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2533
Joellen Iwata

Okullari tatil etmek bu kadar mi zor

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2534
Nathanial Ocanaz

Acaba okul tatil olur mu gerci birazdan okulda olucam tatil olursa bile geri donmesi var

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2535
Wendie Rightmire

Milli Egitim Bakanligi neyin kafasini yasiyo uskudar feci karli mesela biraz daha yagsa mahsur kalicaz tatil etsin su okulu artik

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2536
Luvenia Eischens

@JoyySwd 🙁 okul var ama kar yağıyor tatil olur mu sence ?

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2537
Necole Desanto

Okullarin tatil olmasi gerekmezmi? yolda bi yerde kaldik, ilerleyemiyoruz. Bakalim ne kadar kalicaz burada

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2538
Cecile Mckelvey

@yemrekmekci Okullar tatil mi oldu ?

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2539
Ulysses Huling

Doonduumm bugun tatil olmalıydıı

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2540
Angeline Delco

@demzem zaten ctesi pazar tatil :)))) geriye 2 gun Kalıyor

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2541
Garry Curls

Konya’da okullar tatil mi açıklarmısınızlütfen …

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2542
Charleen Massingill

Ben ne hayallerle uyumustum niye tatil olmadı bu okul!?

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2543
Shanti Bater

Hava böyle devam ederse tatil olur okullar.

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2544
Marna Kiernan

Nolurdu tatil olsaydi of

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2545
Ching Ricks

RT @defneberk1: Istanbul valisimidir nedir allah belasini versin 2 yildir servisler kaya kaya okula gidiyoruz hala tatil etmiyo orospu cocugu

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2546
Teddy Machida

10 kisi okul tatilmi diye sordu delimisiniz siktimin okuluna gidince tatil yaparlar diyorum ibneligine

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2547
Phylicia Farug

Okul tatil olmadi dimi ? Taksici bile haber radyosunu aciyo tatil olursa doneriz diye ..bu da mi gol degil ?

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2548
Dorie Ytuarte

Tatil olmasi icin illa kaza yapmak mi lazim?!

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2549
Ok Sharifi

Taksimi gorup kar yuzunden milli egitime saydiran SP gencligi uzulme ogleden sonra tatil olucakmisiz kesin

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2550
Jackson Charbonnet

Bu kara bence tatil edilir valim!!

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2551
Larissa Linney

Tatil ederler diye traş olmadım, inadına tatil etmiyorlar #fuck

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2552
Ferdinand Gaudette

Bu havada tatil yapmayan valinin kalıbına tükürelim.

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2553
Curt Lagueux

Heralde cuma gunu okullar tatil olur burda 2 parmak kar var daha da yagarsa ohhhhohhhh

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2554
Moon Growcock

Boyle okul tatil olsa mi olmasa mi ikileminin yasandigi havalardan nefret ediyorum. Sonuc olarak yine okula geldim fuck

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2555
Waltraud Clutts

hadi birisi bana okullarin tatil oldugunu soylesin

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2556
Mary Miyahara

Aferim kar rezillikten baska bisey yapmamissin bari tatil de yapsaydin.

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2557
Malcom Cobo

Bizim okulun orda valla tutmus her yer yagarsa insallah tatil ederler

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2558
Jeannetta Quebedeaux

#bencehayalkirikligi internetten,televizyondan okulun tatil olup olmadigina bakip, tatil olmadigini gormektir,aci vericidir,koyarr.

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2559
Gwenda Hebrard

Bize tatil lazim ve dolayisiyla biraz daha kar

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2560
Rosalba Grastorf

Orospu cocuklari nolur okula gitmesek nolur tatil yapsaniz bi guncuk allah belanizi versin kar taneleri girsin biyerinize

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2561
Jc Cavalier

Su kar daha etkili yagsada okul tatil olsa geldigimiz gibi bizi geri gonderseler cok sey istemiyorum ama ben

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2562
Earle Spinelli

Bu kar böyle yağmaya devam ederse yarın tatil olur; malum Istanbul dayız..

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2563
Melda Haubrich

Butum hayallerin suya dustugu an,okul tatil falan olmaz 🙁

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2564
Leo Murillo

burda yollar kar tuttu , ama yine tatil olmaz ya

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2565
Alec Quartucci

Sevgili kar madem okulları tatil edecek kadar yağmıyorsun bari hiç yağma.

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2566
Randy Yoshimura

Ama ben yinede okula gitmek istiyorum 25 gun tatil baydi

9 Şubat 2012 saat 05:53 | #2567

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.