Law Abiding Citizen – ADALET PEŞİNDE FİLM İNCELEMESİ

Yazar: admin | 27 Eylül 2011 | Kategori: Magazin


Merhabalar. Sizlerle son dönemde izlediğimiz en etkileyici ve sürükleyicilik bakımından en ince detaylarla hazırlanmış bir filmi sunmak istiyoruz. Filmimizin adı Adalet Peşinde. Diğer bir adı ile Law Abiding Citizen.

Filmimizin başrollerinde 2 usta aktör göze çarpmakta.300 Spartalı ile ismini duyuran ve ardından Not: Seni Seviyorum gibi filmlerle adını duyuran ve Call Of Duty oyunun filme uyarlanmış halinde başrol oynayacak olan GERARD BUTLER. Diğer oyuncumuz ise birçok filmde başarı ile rol almış ve kendisini en iyi Miami Vice filminden tanıdığımız JAMİE FOX.
Sorumluluk sahibi bir aile babası olan Clyde Shelton [Gerrard Butler]’ ın hayatı, evine giren iki hırsızın karısını ve küçük kızını gözleri önünde tecavüz ederek öldürmesi ile tamamen değişiyor. Katiller yakanlandık tan sonra dava’ ya genç ve gelecek vaad eden Nick Rize [Jamie Fox] Atanır.

Nick, kendisi farklı düşünmesine rağmen üstlerinden birinin onu uyarması ve baskı yapması ile cezalılardan birine hafif ceza uygulanması için çaba harcamaya başlamıştır. Hızsızlar eve girdiklerinde iki kişidir. Ancak tecavüzü yapıp öldürme işini yapan tek bir kişidir ve aynı kişidir. Avukat Nick, gerçek suçluyu savunarak serbest kalmasını sağlamıştır.Ve katil olmayan hırsız,zehirli iğne yolu ile idam edilmiştir..Ama bu idam’ın yapılışı gerçekten içler acısıdır.Serbest bırakılma durumunu hazmedemeyen Clyde Shelton,iğne’nin içerisine çok farklı bir ilaç katarak işkence çekerek idam ettirmiştir mahkumu.Ancak asıl suçlu dışarıdadır.

http://www.imdb.com/title/tt1197624/
http://www.sinemalar.com/film/21298/Adalet-Pesinde/


Bundan 10 sene sonra katil zanlısı ölü bulunur. Ve bütün dikkatler Clyde Shelton’un üstüne yönelir. Hapishane’ ye konulur ancak Shelton uyarısını yapmıştır.Ya bu durum düzelecek,ya da bu işin içindeki herkes teker teker ölecek.
Kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.İnsanın tüylerini diken diken eden bu filmi sakın kaçırmayın.Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.