KÖPEK DÖVÜŞLERİ

Yazar: admin | 30 Eylül 2011 | Kategori: Video

Bu makalemizde sizlere genellikle toplum tarafından pekte hoş karşılanmayan bir durumdan kısacası köpek dövüşlerinden bahsetmek istiyoruz.

Son zamanlarda horoz dövüşlerine rakip olarak piyasa da köpek dövüşleri de türemiş durumda. Bu durum aslında çoğu kişi tarafından hoş karşılanıyor ancak toplumumuzun aksak yönlerini bir bakıma bu durum daha da geriye itmekte diye düşünüyoruz.
İnsanlar, köpekleri dövüştürerek bu dövüşleri köpek kavgası esnasında video’ya alıyorlar ve birçok ünlü video sitelerinde yayınlıyorlar. Bu durum aslında Facebook, Twitter gibi sitelerde bu duruma karşı olarak çıkan gruplar türemiştir. Hayvan severler derneği üyeleri bu duruma derhal bir el atılması için harekete geçtiler bile.

Bazen insanlar, köpeklerinde bir canlı olduğunu unutarak gözlerini para yâda kan bürümüş bir şekilde bu canlıları birbirleri ile dövüştürerek ne anlıyorlar henüz tam olarak anlamlandırmış değiliz. Ancak bizde bu duruma bir an önce çözüm bulunmasından yanayız.

Bizde sitelerde bu videoların +18 olarak gösterilmesi gerçekten sinir bozucu ve bu sinir bozucu duruma alet olan kişiler, kurumlar yâda kuruluşların bu durumdan en kısa sürede vazgeçmelerini temenni ediyoruz. Kangal, Pitbull, Rot Fighter gibi köpek türlerinin sokak ve ender bulunan köpek türlerinin sokaklarda dövüştürülmesi gerçekten toplumumuza hiç yakışmayan bir durum.
Avrupa Birliği sürecinde olan ve sürekli dış ülkelerin gözetimi altında bulunan ülkemizde Suç Oranın Artması, Kazalar ve Ölüm Oranlarının yanı sıra bu yasadışı olaylar da fazlası ile izlenmekte ve ülkemizin adını olumsuz derece de etkilemektedir.
Buradan bu durumun sorumlularına sesleniyoruz. Artık bu işe bir DUR deyin.Daha fazla canlıları yok etmeyin.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.