‘facebook platinium üyelik’ Etiketli Yazılar

Facebook Paralı Olacak Mı?

Yazar: Admin 2 | 5 Temmuz 2014 | Kategori: dizi | Yorum Yok »
Etiketler: , , , ,bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Paralı Olacak Mı? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Son zamanlarda hayatımızda önemli bir yeri olan sosyal medya, farklı arkadaşlıklara, muhabbetlere ve iletişimlere kapı açan teknolojik bir sistem haline geldi. Tanıyan tanımayan herkes birbirinden ve birbirinin hayatından haberdar olabiliyor. Üstelik bunu büyük bir zevkle yapıyorlar. Milyonlarca kullanıcının en sık kullandığı bir internet sitesi olan Facebook, kullanıcılarına zaman zaman ücretli olacağı konusunda açıklamalarda bulunmuş fakat bunu resmileştirmemişti.

Kullanıcılar sayfalarında sık sık paylaşmış, ücretli olup olmaması haline ne gibi değişiklikler olacağına dair yorumlarda bulunmuşlardı. Bir süre önce ulusal bir gazetenin sitesinde yayınlanan haberde, sosyal medya devi Facebook’un mesaj gönderimlerinde ücretlendirmeye gidileceği yönünde açıklamalar yapıldı. Facebook yönetimi tarafından kullanıcılarına yapılan açıklamada, mesaj uygulama bölümünün artık ücrete tabi olduğu söyleniyordu. 0,53 TL tutarında ücretlendirilecek olan mesajlaşmaları kabul etmeyen kullanıcının, kişiye ‘diğer’ klasörüne gönderebileceği fırsatını da sunuyor.

Facebook yönetimi tarafından yayınlanan mesaj şöyle; “Diğer klasörünüz, gelen kutunuza düşmemesi için filtrelenen mesajları ve e-postaları bulacağınız yerdir. Filtre tercihinizi doğrudan gelen kutunuzdan değiştirebilirsiniz. Diğer klasörünüze gitmek için, ana sayfanın sol tarafındaki Mesajlar’a tıklayın. Ana mesajlar görünümünüzün sol üst kısmında Diğer’e tıklayın.” Yani paralı mı olacak sorularının ardından cevabını bulan internet sitesinde, artık mesajlaşmalar 0,53 TL tutarında ücretlendiriliyor.

Günlerce başından ayrılmadığımız, her hareketimizi paylaştığımız ve arkadaşlarımızla iletişim kurduğumuz sosyal medya, bu saatten sonra ne kadar ücretli olursa olsun kimsenin vazgeçmesi mümkün değil. Milyonlarca insanın tercih ettiği bu sitelerde vakit geçirmek ve saatlerce başından kalkmamak insanlara büyük bir haz veriyor. Böylesine vazgeçilmez olduktan sonra kuruş üzerinden yapılan hesaplamalar insanlar için asla vazgeçme nedeni olamaz. Hele ki genç kişilerin bu kadarına tercih ettiği sosyal medya ne kadar tartışılsa da bir çok olumlu tarafları da bulunuyor. Uzakta olan ve birbirleri ile iletişim kuramayan, varlığından bile şüphe ettikleri dostları ve arkadaşlarıyla sosyal medya aracılığı ile görüşebiliyorlar.

Yıllardır görüşmemiş, konuşmamış insanlar Facebook üzerinden birbirlerini buluyor. Çoğu evlendiğini bile bu sitelerden öğreniyor. Çocuklarının fotoğraflarını bu site sayesinde görüyor. Bu ve bunun gibi daha pek çok merak edilenin yer aldığı sosyal medyayı ünlü isimler de çok kullanıyor. Siyasiler, şarkıcılar, gazeteciler, yazarlar, mankenler , oyuncular ve aklınıza gelebilecek tüm dünya starlarına sosyal medya üzerinden ulaşabilmeniz mümkün. Üye olmanız ve sevdiğiniz kişileri takip edip eklemeniz yeterli. Sonrasında attığı adımdan haberdar olacak, birçok paylaşımına yorumlarda bulunacaksınız.

http://www.putur.com/facebook-parali-olacak-mi/

Devamını oku..
  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.