‘En kolay nasıl zayıflanır?’ Etiketli Yazılar

Yedikçe Zayıflatan Besinler

Yazar: Admin 2 | 13 Kasım 2013 | Kategori: Sağlık | Yorum Yok »
Etiketler: , , , ,bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Sağlık kategorisinde ki Yedikçe Zayıflatan Besinler hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Zayıflamak günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. İnsanlar zayıflayan besinleri aramakta ve diyetlerle karışık olarak bu besinlerden faydalanmaktadırlar. Fakat yanlış kullanımlar ve eylemler de zayıflarken sağlığa zararlı hale gelebilmektedirler. Bu yüzden zayıflamak için kullanılan besinler özenle seçilmelidir. Bunların yanında ne kadar yenirse yensin kilo yapmayan, aksine metabolizmayı hızlandırıp zayıflayan besinler vardır. Bu besinler sayesinde insanlar rahatça ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedirler.

Yedikçe zayıflatan besinlerin başında yoğurt gelmektedir. Ana öğünlerde ve ara öğünlerde rahatlıkla yenen yoğurdun hiçbir kilo yapıcı etkisi bulunmamakta, aksine tokluk hissi vermektedir. Bir diğer besin ise meyvelerdir. Meyveler özellikle ara öğünlerde tercih edildiğinde iştah kapatıcı işlev görmektedirler. Fakat şekerli meyveler yenirken meyve oranına dikkat edilmelidir. Sebzeler ise bir diğer zayıflatan besinlerdir. Diyetlerde sıkça tavsiye edilen sebzeler hem sindirimi düzenlemekte hem de metabolizma hızını artırmaktadırlar. Böylece ne kadar yenirse yensin zayıflatma etkisine sahip olan besinlerdir. Yağsız balık, yağsız et de hem protein açısından zengin hem de enerji veren besinlerdir. Bu besinlerin sindirimi her zaman hızlı olmaktadır. Aynı zamanda zayıflarken vücudun ihtiyacı olan enerji ve protein eksikliğini karşılamaktadırlar. Su ise yine zayıflatan besinler arasında bulunmakta ve aslında bu besinler arasında baş sırada yer almaktadır. Her şeye faydalı olan su vücut dengesini korurken sindirim kontrolünü sağlamakta ve zayıflamakta oldukça etkin rol oynamaktadır.

http://www.putur.com/yedikce-zayiflatan-besinler/

Devamını oku..

Zayıflamanın En Kolay Yolu

Yazar: Admin 2 | 28 Eylül 2013 | Kategori: Sağlık | Yorum Yok »
Etiketler: ,Zayıflamak özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle de zayıflamanın en kolay yolunun ne olduğunu genellikle kadınlar merak etmektedir.

Zayıflamanın en kolay yolu besinler hakkında bilgi sahibi olmak ve bu besinlerin türleri konusunda bilgi sahibi olmak, ona göre tüketmektir. Tahılların, et ve türevlerinin, sebzelerin, meyvelerin ve yağların çeşitlerini iyi öğrenmek ve iyi seçmek gerekmektedir. Bunun yanında çeşitli besinleri tüketmeye gayret etmek gerekmektedir. Tüm besin grupları muhakkak çeşitlendirilerek yenmelidir.

Zayıflamanın en kolay yolu açıklanırken ölçülü olmak gerektiğine vurgu yapılmalıdır. Örneğin bir tencereye iki kaşık zeytinyağı koymanız gerektiğini, şekeri çayınıza koyarken belirli bir oranı geçmemesi gerektiğini bilmeli ve ölçülü olmalısınız. Yediğiniz besinlerin kaydını tutmak da faydalı olabilir. Pek çok kişi yediklerini unutup çok az yediklerini düşünmektedir. Ancak hesap ettiklerinde ciddi oranda yemek yediklerinin farkına varmaktadır.

Zayıflamanın etkili şekilde gerçekleşmesini isteyen kişiler aç kalmamaya özen göstermelidir. Aç kaldığınızda vücudunuz otomatik olarak yağ depolayacaktır. Bunun yanında günde ortalama 2.5 litre su içmek de zayıflamanın en kolay yollarındandır. Su vücutta besinlerin sürekli hareketini sağlayacak, sindirimi kolaylaştıracak ve aynı zamanda pek çok besinin hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlayacaktır.

Egzersiz yapmak da oldukça önemlidir. Bu sayede hem kadınlar hem de erkekler oldukça çabuk kilo verebilmektedir. Egzersizin düzenli yapılması ve ara verilmemesi oldukça önemlidir.

 

Zayıflamanın En Kolay Yolu

Devamını oku..
  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.