‘Diyet’ Etiketli Yazılar

Facebook Telefon Çıkarıyor !!

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Apple | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,New York Times’ın haberine göre Facebook akıllı telefon donanımı üretmek için Apple’ın eski mühendislerini ekibine katmaya başladı bile. Şu ana kadar daha önce iPhone üzerinde çalışmış yarım düzineden fazla yazılım ve donanım mühendisi Facebook tarafından işe alındı.

Bu Facebook’un akıllı telefon üretimine yönelik üçüncü denemesi olacak. 2010 yılında başlatılan ilk proje rafa kaldırılmıştı. Daha sonra Facebook’un HTC ile kod adı “Buffy” olan bir akıllı telefon üzerinde birlikte çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu projenin hala devam ettiği bildiriliyor.

Şimdi Buffy projesinde çalışan ekip ile Apple tecrübesi olan mühendisler, bir arada genişletilmiş bir projede çalışacak.

Facebook’un motivasyonu aslında oldukça açık. Yeni halka açılmış bir şirket olarak gelir kaynaklarını zenginleştirmeyi, mobil tarafında rakiplerinin gerisinde kalmamayı amaçlıyorlar.

Facebook bu projeyi gizli tutmak için büyük çaba sarf etti. İşe alım sürecini oldukça gizli tuttu. Ancak biz bu haberi kaleme aldığımıza göre bu konuda Apple kadar başarılı olmadıkları açık.

Peki bir yazılım firması, donanım alanına geçtiğinde başarılı olabilir mi? Yazılım ve donanımın farklı kültürlerini karıştırmak iyi sonuç verir mi? Apple’ı bir kenara koyarsak bu alanda elimizde çok fazla iyi örnek olduğunu söylemek zor.

Telefon üretmeyi deneyip çuvallayan elektronik devlerini de unutmamak gerekiyor. HP bunlardan biriydi. Keza Dell de. Sony hiç bir zaman bu alanda istediği noktaya gelemedi.

İlk dört nesil iPhone mühendislerinden olan Hugo Fiennes bunun nedenini özetliyor aslında:

“Telefon üretmek hemen üstüne atlayabileceğiniz bir şey değil. Bir akıllı telefonda küçücük bir değişiklik yaparsınız ve bu tüm antenlerin çalışma şeklini değiştirebilir. Belli bir süre bunu yapmadan öğrenmeniz mümkün değil. Telefon işine girmek çok karmaşık bir olay”

Facebook da kendi imkanlarıyla ve tecrübesiz bir ekiple donanım üretemeyeceğinin ayrımına varmış gibi görünüyor. Facebook eğer bir akıllı telefon çıkaracak ise, bu Apple tecrübesini firmaya getiren mühendislerle olacak.

Facebook’un başka opsiyonları da mevcut. Halka arzdan gelen para (16 milyar dolar), piyasa değeri 6 milyarın altına düşen Blackberry üreticisi RIM’i almak için fazlasıyla yeterli. Google’ın Motorola’yı almasına kızan HTC’nin de 11.5 milyarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu ekleyelim.

İlgili Konular ;
– Facebook Telefon

Devamını oku..

Kablosuz İnternet Spermleri Öldürüyor

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Apple | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Yakınlarda çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, dikkat edin.

Teknolojiyle haşır neşir, notebook kullanan biriyseniz ve ileri de ya da yakınlarda çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, dikkatli olun.

Bilim adamaları nın araştırmasına göre 4 saat boyunca Notebook’un Wi-Fi bağlantısına maruz kalan spermler ciddi hasar görüyor.

Araştırmada konuyla ilgili şöyle deniyor:

“Verilerimiz gösteriyor ki Wi-Fi ile internete bağlı bir laptop erkek üreme organlarına yakın olacak şekilde (mesela kucakta) uzun süre durduğunda sperm kalitesinin ciddi şekilde düşmesine neden oluyor.”

Araştırma henüz çok sayıda denekle yapılmamış olsa da sonuçlar gösteriyor ki Wi-Fi ile bağlı dizüstü bilgisayarlı söz konusu şekilde uzun süre kullanmak spermlere zarar vermekte ve erkeğin üretkenliğini kötü bir şekilde etkilemekte. Ayrıca dna hasarı riskini artırmakta ki bu da olası bir bebeğin Sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir.

Devamını oku..

Saç Düzleştiriciler Tehlike Saçıyor

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Apple | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,Bir çok bayanın olmazsa olmazların arasına giren saç düzleştiricileri sağlığı tehdit ediyor!

Yapılan araştırmalarda saç düzleştiricilerinde belirli kanser tiplerinin gelişimini tetikleyen formaldehit bulunduğu gösteriyor. Paketlerin üzerinde “formaldehit içermez” yazan bazen ürünlerde yine de bu maddenin bulunduğu tespit edildi.

Formaldehite maruz kaldığında insan vücudunda bazı tepkiler meydana geliyor. Bu belirtiler arasında kaşıntı, burun kanaması ve ciltte tahriş yer alıyor.

Formaldehit nedir?

Formaldehit su ile çözünen likit bir gazdır. Ancak yüksek sıcaklıklarla karşılaştığında buharlaşır ve solunum yoluyla insan vücuduna girer.

Bilim adamları kuaförlerde kullanılan pek çok ürünün formaldehit içerdiğini ve toplatılması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlar kullandığı ürünün garantisini verebilecek kuaförlerin tercih edilmesi gerektiğini vurguluyor

Devamını oku..

Bir kadın olarak spor fotoğrafçılığı Mine Kasapoğlu Puhrer

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Apple | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Olimpiyat fotoğrafçılığının bilinmeyen yanları

Londra Olimpiyatları’nın resmi fotoğrafçısı Mine Kasapoğlu Puhrer, ‘en iyi kare’yi yakalamak için mücadele eden fotoğrafçıları anlattı. ‘Olimpik bir spor’ olarak fotoğrafçılığın ince ayrıntıları…

Londra 2012 Olimpiyatları’nda resmi fotoğrafçıyım. Görevim Türk Milli Takımı’nı takip etmek ve olimpiyatların en heyecanlı anlarını görüntülemek. Belki de dünyanın en büyük spor organizasyonunda fotoğraf çekmeye çalışırken basın çalışanı ve fotoğrafçı olarak bizler de ister istemez bir yarış içinde oluyoruz. Zamanla, birbirimizle, trafikle, ekipmanımızla… Olimpiyatlar biz fotoğrafçılar için de bir yarış. Eğer fotoğrafçılık bir ‘olimpik spor’ olsaydı, acaba hangi dallarda madalya verilirdi? Yakalaması en zor fotoğraf, en klasik fotoğraf, fotoğraflarını basına en hızlı veren fotoğrafçı, en kısa zamanda lens/kart/pil değiştirme, en ağır ekipmanla koşu yarışı ?

Olimpiyatların sloganı ‘Citius, Altius, Fortius’ yani ‘daha hızlı, daha yüksek, daha güçlü’. Olimpizmin en önemli uç değerleri ise arkadaşlık, mükemmellik ve saygı. Olimpiyat fotoğrafçılarına madalya yok tamam ama olimpiyat ruhu acısından fotoğrafçılığı bir ele alalım, bakalım.

Mine Kasapoğlu Puhrer kimdir ?

Profesyonel fotoğrafçı, milli snowboardcu ve snowboard milli takım antrenörü. Koç Özel Lisesi’nden 1995 yılında mezun oldu. 1999’da Pennsylvania’da Gettysburg College’den ve 2003’te Paris’te Speos Photographic Institute’ten mezun oldu. 2000 senesinden beri fotoğraf çekiyor. 2007’de Apple profesyonel fotoğrafçılarından biri seçildi. Uluslararası düzeyde spor fotoğrafçılığı yapıyor. 2002 Salt Lake Olimpiyatları’nda organizasyon komitesi resmi fotoğrafçısı olarak çalıştı. 2004 Atina, 2006 Torino, 2008 Beijing Olimpiyatları’na fotoğrafçı olarak katıldı.
Vancouver 2010 Kış Olimpiyat Oyunları’nda ve ilk defa düzenlenen Singapur 2010 ve 2012 Innsbruck Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin fotoğrafçı kadrosunda yer aldı. Spor dışında backstage ve portre de çekiyor. Türkiye ’de en çok Vogue Türkiye dergisi ile çalışıyor.
www.minekasapoglu.com

Daha hızlı: Citius

Benim ilk Olimpiyatım olan 2002 Salt Lake’te hâlâ çoğu spor fotoğrafçısı film kullanıyordu. Çektikleri filmleri yıkamaya veriyor, saatler sonra geri alıyor ve tarayıp yolluyorlardı. 90’larda mail daha yokken posta ile gidermiş gazetelere spor fotoğrafları. Artık fotoğrafçılar fotoğrafı çekiyor, bir düğmeye basıp fotoğraf hakkında ses kaydıyla bilgi veriyorlar, kartlarını bilgisayarlarına takıyorlar, çektikleri fotoğrafların hepsi neredeyse anında bambaşka şehirde olan bir editörün bilgisayarına geliyor, editör en iyi kareleri seçiyor ve fotoğraf altlarını yazıyor ve fotoğraflar çekildikten saniyeler sonra gazetelerin ve haber ajanslarının kullanmasına hazır oluyor.

Altius

Daha yüksek: Altius

En iyi spor fotoğraflarını çekebilmek için fotoğraf makinenizin teknolojinin en yüksek noktasında olması gerekir. Makinenizin saniyede çektiği kare sayısı, nemleme ayarlarının kalitesi ve düşük ışıkta verdiği performans çok önemlidir. Uzaktaki aksiyonu yakınlaştıran telefoto lensler kullanırız. Futbol maçlarında kenarda köşede bu koca lenslerle çalışan arkadaşlarımı görebilirsiniz. Ben bu sene Canon’un yeni makinesi D1X’i kullanıyorum ve şu ana kadar kullandığım bütün makinelerden çok farklı, çok kaliteli. Mesela 100 metre finalinde bu makineyi kullanacağım. Bitiş çizgisinin karsısında olacağım. Sporcular bitiş çizgisine daha gelmeden önce basacağım deklanşöre. Saniyede 12 kare çekebileceğim.

Daha güçlü: Fortius

Profesyonel spor fotoğrafçılığı maalesef biraz da hamallık gerektiriyor. Lensler çok ağır ve fotoğrafçılar üzerlerinde minimum üç, dört lens bulundururlar. Lens değiştirecek vakitleri olmadığından üzerlerinde minimum iki veya üç de gövde ile dolaşırlar. Fotoğrafçı olmak için de insanın güçlü olması lazım. Neredeyse 30–40 kg ağırlıkla bütün gün koşturuyoruz. Hiçbirimizin asistanı yok. Günde defalarca kere bütün o ekipmanı güvenlikten geçiriyor, kilometrelerce de yürüyoruz. Çektiğimiz fotoğraflar için gerçekten çalışıyoruz diyebilirim.

Spor Fotoğrafçılığının olmazsa olmazları

SAYGI
Fotoğrafçılar arasında yazılı olmayan çok güzel kurallar var, birbirine saygı ve dayanışma var. Kaç senedir büyük spor organizasyonlarını fotoğraflıyorum ve şu ana kadar bir lens kapağım bile kaybolmadı. Binlerce dolarlık takım öylece yerlerde durur fotoğrafçı bir yere kadar gidip gelirken ve kimse dokunmaz. Fotoğrafçılar arasında bir de hiyerarşi vardır ayrıca. Bazı seçkin haber ajanslarının fotoğrafçıları ve senelerdir bu işi yapan fotoğrafçılar saygı görürler.

ARKADAŞLIK
Rekabet içinde olsak da, fotoğrafçının derdinden fotoğrafçı anlar. Açılış töreninde yepyeni makinemin nemleme ayarlarında bir bozukluk oldu. Ne yapacağımı şaşırdım. Neyse ki yanımda Porto Rikolu bir fotoğrafçı durumumu fark edip bana yedek makinesini ödünç verdi. Bütün açılışı onun makinesi ile çektim. Bir şey gerektiğinde, bir sorum olduğunda hep yanımdakilere danışırım ve genellikle iyi niyetli cevaplar alırım. Olimpiyat ruhu belli ki biz fotoğrafçıları da etkiliyor.

MÜKEMMELLİK
Fotoğrafçılık, mükemmel bir kareye doğru giden uzun bir engeller zinciridir. O engelleri ancak istek, deneyim ve konsantrasyonla tek tek aşıp amaca ulaşabilirsiniz. Spor fotoğrafçılığı da sporun kendisine çok benzer bu açıdan. Sonunda o mükemmel kareye ulaşmak biz fotoğrafçılara birer altın madalya almışız hissini verir.

Bir kadın olarak spor fotoğrafçılığı
1.5 yaşında bir kızım var. O da benimle Londra’da. Singapur Gençlik Olimpiyatları’nı çekerken ona hamileydim. Innsbruck Gençlik Kış Olimpiyatları’nı çekerken 11 aylıktı. Ben fotoğraf çekerken o karlarda oynadı. Londra, ilk gerçek olimpiyatı. Ben fotoğraf çekerken bütün gün babasıyla o park senin bu müze benim Londra’yı geziyorlar. Spor fotoğrafçılarının yüzde 99’u erkek. Kadın olarak bu işi yapmanın bir dezavantajını görmedim ve bana kalırsa avantajları da var. Boyum kısa olduğundan diğer fotoğrafçı arkadaşların önüne geçebiliyorum mesela. Daha önemlisi seyirciler ve sporcular bence kadınlara daha çok duygu gösterebiliyorlar diye hissediyorum. Kadınların fotoğrafçılıktaki gücü karsısındakinin bir kadına kendinden daha çok şey gösterebilmesi, paylaşabilmesi. Bazen bir sporcu ile beraber duygulanıyorum, gözümden yaşlar gelirken çektiğim fotoğraflar oluyor. Duygu yüklü bir iş, herşeye de hazır olmak lazım. Spor tarihini belgeliyoruz sonuçta.

Mine Kasapoğlu Puhrer

Mine_Kasapoglu_Puhrer

altius

citius


spor_fotografciligi

202538_224531607670366_389225374_o

219865_226602320796628_2000442008_o


259768_227334070723453_877948683_o

278761_225225737600953_1118539117_o

323917_224141417709385_1776702059_o


325058_227698927353634_1388889965_o

329314_226974920759368_1915368151_o

329356_226975134092680_888538243_o


334106_226236670833193_258581959_o

413187_226603387463188_18883954_o

413192_226975344092659_1121032743_o


415495_228329547290572_341341577_o

614698_226236874166506_252093204_o

616647_226236307499896_2137229657_o


616926_224533197670207_792365127_o

620491_227333810723479_362443657_o

621785_224142494375944_1962300003_o


621798_226224197501107_510711367_o

621993_228039280652932_734600150_o


Kaynak : Radikal

Devamını oku..

Facebooka yeni özellik geliyor ! Kimler bakmış

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Apple | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,Facebook, sürekli olarak denediği ve test ettiği özelliklere bir yenisini daha ekledi.

Bu özellik sayesinde, yüklediğiniz fotoğraflara kimlerin baktığını görebileceksiniz.

Geçtiğimiz aylarda gelen yeniliklerle birlikte, Facebook üzerinden yapılan sohbetlerde yollanılan mesajların karşı taraf tarafından görülüp görmediği gibi özellikler devreye alınmıştı.

Yine aynı şekilde Facebook’taki sayfa yöneticileri de, yolladıkları bir içeriğin kaç kişi tarafından görüldüğünü görebiliyordu. Şimdi bu özellikler gelişmeye devam ediyor ve artık yüklenen fotoğraflara kimlerin baktığını da görebileceksiniz.

Kimler bakmış?

Facebook ilk çıktığı zamandan beridir bir efsane olan, “profilime kim bakmış?” uygulamaları çıksa da, bu tarz uygulamalar ya virüslü eklentiler içeriyordu ya da hiç işe yaramıyorlardı. Kısacası bu Facebook’un kendi içerisinde verdiği bir rapor değildi.

Gelen yeni özellikle birlikte, Facebook’taki gruplarda yüklenen fotoğrafların grubun hangi üyeleri tarafından görüntülendiği açıkça yazacak.

Facebook test ediyor

Facebook, yeni özellikleri devreye almadan önce belli bir kullanıcı üzerinde bu özellikleri test ediyor ve gelen tepkilere göre yeni özellikleri geliştirerek yayına alıp almama kararı alıyor.

Sizce bu özellik gerekli bir özellik mi?
Sizin hangi fotoğraflara baktığınızın bilinmesini ya da sizin fotoğraflarınıza bakanların listesini görmeyi ister misiniz?

Devamını oku..

Nev Center Kocaeli

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Sağlık | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,2008 yılında 6 kişilik bir ekip ile hizmete giren Nev Kuaför 2012 yılı sonunda Nev Güzellik Salonunu da bünyesine dahil ederek 16 kişilik ekip ile yeni yerini hizmete açmıştır.

Kişiye özel butik hizmet anlayışına sahip olan Nev Kuaför, Güzellik Salonunuda hizmete açarak Nev Center olarak hizmet vermektedir. Geleceğe yönelik projeleri halen devam etmektedir.

Nev Center , Nev Kuaför bünyesinde 2012 yılında El & Ayak – Reflexoloji – Zayıflama ve Güzellik Salonu branşlarında hizmete girmiştir. Konusunda uzman kadromuz ve sahip olduğumuz teknolojik alt yapı ile siz müşterilerimize en doğru hizmeti vermektedir.

Genel Bilgiler
Nev Center’da ki başlıca hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir;
– El & Ayka Bakım
– Reflexoloji
– Masaj uygulamaları
– Cilt Bakım uygulamaları
– Accent Ultra ile Zayıflama ve vücut şekillendirme uygulamaları

Nev Center
nevcenter.com
Nev Güzellik Salonu Facebook

Devamını oku..

Cilt bakımı

Yazar: admin | 22 Ocak 2013 | Kategori: Sağlık | Yorum Yok »
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Kışın soğuk ve kuru hava, kapalı alanlarda fazlakalınması nedeniyle cilt bakımı daha da önem kazanıyor. Kışın cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını istiyoranız öncelikle sağlıklı beslenmeye önem verin. Cildinizin gereksinim duyduğu vitaminleri, antioksidanları, mineralleri ve doymamış yağları vücudunuzun almasına sağlayın. Beslenmenize dikkat ettiğiniz taktirde kışın cildinizin bakımını daha etkili hale getirirsiniz.

Kış mevsiminin meyveleri ve sebzelerle birlikte tahıllı besinler de kışın cilt bakımının daha etkili olması için sağlıklı beslenme kuralları arasında yer almaktadır. Havalar çok soğuk diye uzun süre sıcak banyo yapmaktan kaçının. 15 dakikadan sonra sıcaklık cildinizin lipid tabakasını (nemin tutulduğu yağ asitleri kompleksi) ele geçirmeye başlar. Cildinizdeki doğal yağların yok olmasına neden olur. Sıcaklığı düşürün ya da banyonuzun süresini kısaltın. Daha sonra çok iyi kurumasına dikkat edin. Islak kalan cilt de cilt kuruluğuna neden olabiliyor.

Kış aylarında sabah ve akşam düzenli yaptığınız cilt temizliği ve bakımında, önce sıcağa yakın ılık su kullanmanız, cildinizi durularken sonlara doğru soğuk su ile bitirmeniz cildinize şok etkisi yaratarak kan dolaşımını hareketlendirir. Kan dolaşımının artması yağ ve ter bezlerini harekete geçirerek cilt yüzeyini yumuşatır.

Ellerinizin el bakım kremlerini sürdükten sonra 20-30 dakika streç film yada pudrasız cerrah eldiveniyle kapatılması gece bakımı şeklinde cildimizi güçlendirir. Her el yıkamadan sonra ve dışarıya çıkarken ellerin kremlenmesi özellikle kış aylarında önemlidir. Dudakların gece kremle nemlendirilmesi önemlidir. Dudak çevresindeki çatlamaları önler..

Dudaklarınızı yalamaktan ve yemekten kaçınmalısınız Sert sabunlar, cilt kuruluğunu arttıran faktörler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, pH değeri yüksek olan kimyasallar da cilt kuruluğunun nedenleri arasında yer almaktadır. Cilt kuruluğunun nedenlerinden bir başkası da, elbette, deterjanlar ile çok fazla temas halinde olmaktır. Kışın cilt bakımı yaparken, duş ve banyo sonrasında cildinizi korumak için koruyucu losyon kullanmanızın gerekliliğini de unutmamanız önemlidir.

Yüz ve vücut deri tipine uygun nemlendiriciler(gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit içerenler) her banyodan sonra uygulanmalı ve kuruluğa engel olunacak şekilde nemlendiriciler daha sık sürülmelidir.

Kışın deri tipine göre sıklığı ayarlanarak glikolik asit, retinoik asit veya salisilik asit içeren jel, krem veya maskelerle derinin ölü tabakası yenilenmesi mutlaka sağlanmalıdır.

Cilt bakımı hakkında sorularınız için tıklayın…

 

Devamını oku..
  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.