‘Alexa yükselme teknikleri’ Etiketli Yazılar

ALEXA’DA BİLİNMEYEN YÜKSELME TEKNİKLERİ

Yazar: admin | 11 Ağustos 2011 | Kategori: Eğitim | Yorum Yok »
Etiketler: , ,Son zamanlarda tüm web siteleri için çok önemli duruma gelen Alexa ve Alexa’nın gözüne girmenin en kolay ve geçerli yollarına değinmek istiyoruz.
Alexa, sitelerin trafiklerine, gelen ziyaretçi sayılarına ve sitenin işlekliğine göre sitenin dünya sıralamasında ki yerine ve ülke sıralamasındaki yerini göstermektedir. Sitelerin pagerank değerlerini’nde ne düzeyde ilerlediğini bildiren bir araçtır.
Alexa’da yükselmenin en geçerli yollarını maddeler halinde sizlere sıralamak istiyoruz.
1-) Öncelikle sitenizde Alexa Toolbar’ın yüklü olmasını kesinlikle öneriyoruz.Çünkü bildiğiniz gibi siteye giren her ziyaretçiyi takip edemeyen Alexa botları,Toolbar sayesinde sitenizi gayet net ve kaçak olmayacak şekilde izliyor ve hileleri de açığa çıkartıyor.
2-) Sitenize 2.olarak Alexa widgets yüklemenizi şiddetle öneriyoruz. Bu sayede Alexa’da site hitiniz doğrultusunda kolayca yükselmeniz mümkün
3-) Ve en önemlisi sitenize ziyaretçi çekebilecek kategoriler ve forum konuları olacaktır. Nasıl derseniz biliyorsunuz ki genel olarak forum sitelerine veya Google istatistiklerine bakılarak genel amaçlı olarak en çok aranan kelimelerin sitenizde forum veya kategori halinde bulunması sizlere hit kazandırır. Alexa’nın gözünde rahatlıkla yükselebilmeniz için sitenizin trafiği v.s çok yüksek olmalıdır. Ki Widgets ve Toolbar programları ile bu daha rahat mümkün olabilir.
4-) Diğer bir yöntem ile sitede Alexa ismine yer verebilmeniz. Sitenizde Alexa ile ilgili yazılar, bilgilendirmeler v.s yazarsanız Google içinde geçerli bir arama kriteri olan Alexa ismi hem Alexa botlarını hemde Google ziyaretçilerini sitenize çekecektir.
5-) Alexa için sitenizdeki Meta-Tag’lar veya etiketler de çok önemli olacaktır. Sitenizin içeriğini tamamen yansıtan etiketler kullanırsanız ve konularınızı %80 ölçüde özgünlüğe kavuşturursanız Alexa’da yükselebilirsiniz.
Alexa için gerekli bu bilgiler umuyoruz ki işinizi görür. İlerleyen makalelerimizde Pagerank yükseltme konusuna da değineceğiz.

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.