‘aldığım ürün çalışmıyor’ Etiketli Yazılar

Aldığım Ürün Bozuk Çıktı Ne yapmalıyım?

Yazar: admin | 30 Ekim 2011 | Kategori: Genel | 3 Yorum »
Etiketler: , , ,Bugün internette bir sitede bir yazı okudum. Faydalı olduğunu düşündüğüm için siteme eklemeye karar verdim. Yazının alıntı olduğu site, http://www.e-sorgu.org/’dur.

Soru: Satın alınan herhangi bir ürünün bozuk çıkması durumunda neler yapılabilir? Geçen gün mahallemizde bulunan süper marketten hazır puding aldım. Pudingin tarihinin geçmemesine rağmen puding bozuk çıktı ve bu ürünü tüketen çocuğum zehirlendi. Çoğumun durumu şuan iyi midesini yıkadılar. Süper market yetkililerine durumu söylediğimde beni marketten kovdular. Çocuğumun hastane masraflarını karşılamalarını istiyorum. Dul bir kanımın ve sosyal güvencem yok. Ürünlerin bozuk çıkması durumunda neler yapılabilineceği hususunda bilgilendirme yaparsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sayın takipçimiz, öncelikle geçmiş olsun. Evladınızın iyi olmasına sevindik. Alınan süt ürünü olduğundan dolayı hemen bozulabilmekte. Markette yaşanan soğutma sıkıntıları ürünün tarihinin geçmemesine rağmen ürünün bozulmasına neden olabilir. Market yetkililerini durumu aksettiğiniz halde sizlere bir cevap vermeyip kovduysalar en yakın polis karakoluna gidip durumu anlatın. Market içerisinde bulunan kameralar sayesinde o ürünü aldığınız ortaya çıkacaktır. Ayrıca tüketici haklarıyla uğraşan sivil toplum örgütlerinden destek almanız olayın daha kısa sürede netliğe kavuşmasını sağlayacaktır. Hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz. Bu işin peşini bırakmayın. Yarın başka birisinin çocuğu zehirlenebilir. Belki de erken müdahale edilmezse bir kişinin hayatı noktalanabilir.

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.