‘ağaçtan elde edilen urunler’ Etiketli Yazılar

Ağaç Sanayi ve Ağaçtan elde edilen ürünler

Yazar: admin | 8 Ağustos 2011 | Kategori: Endüstriyel | 3 Yorum »
Etiketler: , , ,Ağaç Sanayii, bilindiği gibi günümüzde birçok farklı alanda birçok farklı ürün elde edilebilmektedir. Toplumun yararına olan bütün ürünler hemen hemen ağaçtan elde edilme ürünlerdir ve bu sebeple ağaç saniyisi son derecede gelişmiştir. Ağaç saniyisi içim detaylı bilgi sahibi olmak isteyenleri bu yazımızda bilginlendirmek istiyoruz..
AĞAÇTAN ELDE EDİLEN ÜRÜNLER
Ağacın kimyasında birçok farklı element bulunmaktadır. Bu sebeple ağaçtan elde edilebilecek ürünleri sınırlamamız yanlış olur. Ağaç hammaddeli ürünlerin başında hiç kuşkusuz masa, sıra ve sandalye gibi günlük hayatımızda çok kullandığımız ürünler gelmektedir. Defter, kalem ve bunlara benzer birçok üründe ağaçtan elde edilmektedir.
Ağacın kimyasına aykırı bir ürün bulmak aslında çok zordur. Çünkü her maddenin içerisinde mutlaka ağaçtan birşeyler bulunur.

AĞAÇ SANAYİSİNİN ÖNEMİ
Ağaç sanayisi, sadece Türkiye’de değil dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Günlük yaşamımızda kullandığımız birçok ürün ağaçtan elde edildiği için sanayii şehirlerinin birçoğunda ağaç işleme veya kontraplak fabrikaları mevcuttur. Ağaçların işlenişi için çeşitli makineler kullanılır. Bu işlemenin sonucunda elde edilen madde ile de günlük yaşamımızda kullandığımız eşyalar ortaya çıkar…

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.