‘6 haziran dolar kuru’ Etiketli Yazılar

6 Haziran 2011 Dolar kuru – 1.58 TL

Yazar: admin | 6 Haziran 2011 | Kategori: Dolar Kuru | 1 Yorum »
Etiketler: , , ,Dolarin bir kac gundur 1.60’in altina inmedigi bu gunlerde, dolarin 1.58’e gerilemesi ve euro’nun 2.30’u gecmesi oldukca dusundurucu. Cunku bir yandanda imkb nin 63200 seviyelerinde dolastigi gorunuyor. Dusunduren nokta su ki, altin fiyatlarindada asiri dusus olmamasina ragmen nasil oluyorda euro ve dolar bu kadar yuksek oluyor.

Bu ay itibari ile dolar yükseliş bandına girmiş bulunmakta. Amerika parasal genişlemeyi sonlardırdı. Eğer ki haziran ayı itibari ile ufak bir faiz arttırımı gelme ihtimali belirdi. Yani dolarını geri çağırmaya başlayacak. Minik gerilemeler olabilir. Ama dikkat ederseniz Amerikan siyasetinde ciddi değişimler söz konusu Ladin öldürüldü, IMF başkanı bir şekilde alt edildi. Dünya ülkelerini de kendine uygun şekillendiriyor, ve en önemlisi Avrupa çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Altın ve dolar yatırımcılar için sığınma limanı olacaktır.
Elinde altın yada dolar olanlar yaptıkları kar yeter diyenler her yükseliş aşamasında satış yapabilir.(tekrar alım olanağı olmayabilir riske girmek istemeyen satabilir) ki doların önü açık görünüyor.
Şu dönemde parite önemle takip edilmelidir. Eğer 1,39 altını görürse gidişat 1,30 seviyeleri olabilir bunuda ancak haziran ayındaki Amerikan mb sının kararaları etkili olacaktır. Yaz dolar açısından sıcak geçecektir.
Lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayın. Sadece verili koşulları kendimce yorumladım gerisi size kalmış.

Devamını oku..
  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.