‘300 Bir İmparatorluğun Yükselişi Filmi yorumları’ Etiketli Yazılar

300 Bir İmparatorluğun Yükselişi Filmi Ne Zaman Çıkıyor?

Yazar: Admin 2 | 20 Ocak 2014 | Kategori: dizi | Yorum Yok »
Etiketler: , ,bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Hava Durumu kategorisinde ki 300 Bir İmparatorluğun Yükselişi Filmi Ne Zaman Çıkıyor? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Aksiyon, savaş ve tarih türündeki filmleri sevenler adına en uygun filmlerden biri olan 16 Mart 2007  tarihinde vizyona giren 300 Spartalı filminin çok sayıda izleyenleri etkisi altına alması ile beraber devam niteliğinde olan  300 Bir İmparatorluğun Yükselişi filminin çekilmesi kaçınılmaz olmuştur. İlk film olan ve çok sayıda izleyiciye sahip olan filmin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; film senaryosu Frank Miller’in grafik adlı romanından uyarlanmıştır. Konu, milattan önce 480 yılında geçmektedir. M.Ö 480 yılında Spartalılar ve Persler arasında gerçekleşen Thermopylae savaşının konu alındığı filmde savaş esnasında daha güçlü olan Perslere karşı 300 iyi savaşçının kıyasıya savaşması anlatılmaktadır.

Yunanistan’ı ele geçirebilmek adına  Spartadan geçmesi gereken Perslerin teslim olun çağrısını kabullenmeyen Spartalılar, çok az sayıya sahip olmalarına rağmen teslim olmak yerine savaşmayı tercih etmektedir. Perslilerin farklı güçlere sahip savaşçıları, güçlü yaratıkları ile kıyasıya savaşa giren 300 savaşçı asker savaşın sonunda mağlup oluyor ve güçlü Pers ordusunun karşısında yenilgiye düşüyor. Sparta Kralı Leonidas ve Pers Kralı Xerxes’in aralarında geçen sohbetlerinde oldukça dikkat çektiği film savaş teknikleri, savaş sahneleri, var olan mekânlar ve filmde yer alan karakterler ile dikkat çekmektedir. Mitolojik filmleri sevenler adına 300 Spartalı filminin her ne kadar devam niteliği özelliği taşısa da, 300 Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi aslında ilk filmin öncesinde gerçekleşen olayları anlatmaktadır. Bu filme konu olan Artemis savaşında, Persler ve Atinalılar karşı karşıya gelmektedir. 3d teknoloji ile vizyona girecek olan filmde yer alan sahneler özellikle 3d teknolojisi kullanıldığından dolayı oldukça etkileyici olacak gibi gözüküyor. İlk filmden etkilenen ve etkisinden bir türlü kurtulamayanların mutlaka izlemeyi tercih edeceği filmin vizyona giriş tarihi sabırsızlıkla beklenmektedir. 300 Bir İmparatorluğun Yükselişi filmi 7 Mart 2014 tarihinde vizyona girecek.  Yeni filmin kadrosunda Atinalı savaşçı Themistocles karakterini canlandıran Sullivan Stapleton, Tanrıça Artemisia karakterini canlandıran Eva Green ve Pers Kralı Xerxes karakterini canlandıran Rodrigo Santoro filmin baş rollerini paylaşıyor.

Film izlemekten hoşlananlar ve mitolojik filmlerin senaryolarından hoşlananlar adına birebir olan filmin vizyona girmesine birkaç ay olmasına rağmen şimdiden konuşulmaya ve eleştirilmeye başlanmıştır. Özellikle filmin 3d seçenekler ile gösterilmesi filmi daha çekici ve özel kılıyor. Filmde yer alan savaş sahnelerini 3d görseller ile izleyebilmenin keyfini yaşayabilmek adına 7 Mart 2014 tarihinde vizyona giren filmi kaçırmayın.

http://www.putur.com/300-bir-imparatorlugun-yukselisi-filmi-ne-zaman-cikiyor/

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.