‘2014 Sigara Fiyat listesi’ Etiketli Yazılar

2014 Sigara Fiyatları

Yazar: Admin 2 | 5 Temmuz 2014 | Kategori: Ekonomi | Yorum Yok »
Etiketler: , ,







bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Ekonomi kategorisinde ki 2014 Sigara Fiyatları hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Yeni yıl ile birlikte tütün mamullerine ve alkollü içkilere yapılan zam oranları tiryakilerini üzse de vazgeçecek gibi değiller. Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan yeni zam oranlarına göre sigara fiyatlarında hissedilir ölçüde artık yaşandı. TEKEL 2001 KISA MAROON KUTU 6,50 TL, TEKEL 2001 UZUN MAROON YUMUŞAK PAKET 6,50 TL, TEKEL 2000 KIRMIZI UZUN YUMUŞAK PAKET 6,50 TL,
TEKEL 2000 KIRMIZI KISA KUTU PAKET 6,50 TL, TEKEL 2000 MAVI KISA KUTU PAKET 6,50 TL, SAMSUN KISA YUMUŞAK PAKET 6,00 TL, SAMSUN UZUN YUMUŞAK PAKET 6,00 TL, SAMSUN 216 KISA YUMUŞAK PAKET 6,00 TL, SAMSUN 216 KISA KUTU PAKET 6,00 TL, MALTEPE KISA 6,00 TL, MALTEPE GOLD UZUN YUMUŞAK PAKET 6,25 TL, YENİ HARMAN UZUN YUMUŞAK PAKET 6,00 TL, BAHAR KIRMIZI UZUN YUMUŞAK PAKET 6,00 TL gibi.

Bu benzeri tüm sigara çeşitlerine yapılan zamlar tiryakilerin canını sıktı. Fakat ne olursa olsun içmeye ve kullanmaya devam eden kişileri, bu fiyat artışları da etkilemedi. Sigara fiyatlarının yeni rakamlarını bayilerden ve internet sitelerinden öğrenebilmeniz mümkün. Bazı bayiler ve bakkal, sigara satışlarını yeni fiyat üzerinden gerçekleştirirken, bazıları da eski fiyatlardan devam ediyor. Müşterisine ve mekanına göre değişiklik gösteren satışlar, veresiye alımlarda daha da yüksek fiyatlara çıkabiliyor.

Hem ceplerine hem de sağlıklarına zarar veren tiryakiler, kullandıkları sigara ve alkollü ürünler ile büyük bir kayıp yaşamaktalar. Zamlardan etkilenmeyen, birçok harcamadan kısarak bu ürünlere para bulan ve darlıktan söz eden kişilerin yaşadığı düşünce karmaşası birçok kişide şaşkınlık yaşatmaktadır. Evine ekmek götüremeyen ama sigarasız adım atmayan kişilerin de hem beden sağlığına hem de ruh sağlığına verdikleri rahatsızlığa uzman desteği şart. Bu kadar yüksek fiyatlarda satışı yapılan sigaraların kullanılması yerine, daha sağlıklı gıdalar tüketmek, bedenimizi de beslemektedir.

Sigara konusunda yapılan uyarılar ve bilgilendirme programları, küçük oranlarda da olsa işe yaramaya başladı. Sağlık sorunlarına yol açması ve doktorlar tarafından yasak getirilmesine rağmen sigara kullanmaktan vazgeçemeyen kişilere zamlar da işe yaramıyor. Büyük bir çoğunluğun hala kullanmakta olduğu bu ürünler hakkında bıkmadan usanmadan bilgilendirme programları düzenlenmelidir. Farklı alanlara yönlendirilmeli, başka alternatifler üretilmelidir. Bağımlılık derecesinde olanlara hastaneler tarafından ücretsiz tedavi süreci geliştirilmelidir. Özellikle genç nesillerin daha okul çağlarında başlaması, ileride büyük tehlikenin oluşacağına işarettir. Tüm bunların göz önünde bulundurulması haline acilen bir şeyler yapılmasında yarar var.

http://www.putur.com/2014-sigara-fiyatlari/

Devamını oku..
  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.