KADIN VE ERKEK ETKİLEŞİMİ

Yazar: admin | 30 Eylül 2011 | Kategori: Video

Yıllar boyu insanların merak ettiği en büyük hususlardan birisi kadın erkek arasındaki etkileşimler ve bunlardan doğan sebep-sonuç ilişkisidir..Bayanlar,hayat boyu kendilerini belirli bir çizgi üzerinde değilde o çizginin çok çok üzerinde görürler..Sebebi henüz açıklanabilmiş değil..Erkekler ise hayatları boyunca yaşam mücadelesinde bulunmak zorundalar..Hayat giriş,gelişme sonuç gibidir..Erkeklerin %70’i ve Bayanların %15’i yaşamın bütün bölümlerinde yaşam mücadelesinin içerisindedir..
Peki gelelim bu iki cins arasındaki etkileşime..Kadınlar,iş hayatlarında veya özel hayatlarında erkeklerden sıkça söz etmeyi kendilerine uygun bulurlar..Sebebini henüz bizde anlamış değiliz ancak bundan keyif alabiliyorlar. Erkekler,kadınları çoğu zaman sadece cinsel bir obje tanımlamasıyla görürler..Bu olumlu bir şey midir? Elbette ki değildir ancak doğanın kanununa da karşı gelinemez..
Peki kadınlar ve erkekler neden birbirlerinden çekinirler? Bundaki en büyük sebep nedir? Kadınlar canavar mı?Yada erkekler bir Nuri Alço nesli olarak mı yetşiyor?
Elbette hayır..İnsanlar kendilerini bu dönem boyunca hep şartlamışlardır..Ya da aileden gelen bir şey olabilir bu ki her zaman tehlike arz ettiklerini zannederler..Bayanlar,her zaman hoşlandıkları erkeklerin gözlerine yada fiziksel bir bölümüne bakmayı severler..Erkeklerde bayanlar için aynı durumda..Bir bayanla konuşaca erkekler için en büyük handikap tip’tir..Ben tipsizim gibi düşünceler erkeği baştan mağlup eder..Bayanlarda ise her bir yükseklik hakimdir..Ki her şeyi erkeklerden beklerler..

Etkileşim bu demektir..Karşılıklı beklentiler,beklentileri karşılanamaması,hayatın anlamsızca cinslere karşı oynadığı yegane bir oyun..Peki bu etkileşimlerin olumlu olanı yok mu? Elbette ki var..Örnekleri Leyla ile Mecnun,Ferhat ile Şirin,Aslı ile Kerem efsanelerinde..Size tavsiyem,hiçbir zaman aşk ve sevgi mantıklı kitapları okumaktan çekinmeyin..Çünkü ileride hayatınıza %10 dahi olsa bir etki sunacaklardır..Ve sizde bu yazıyı hatırlayıp her zaman ileriye yönelik hareketlerde bulunacaksınız..
Unutmayın,hayatta en yüksek vardır ne alçak..O alçakları ve yüksekleri siz ve zihinleriniz yaratırsınız..Ancak o yükseklere çıkmakta zihninizin ve kalbinizin işidir.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.