İnanılmaz Örümcek Adam 2 Filmi

Yazar: Admin 2 | 10 Temmuz 2014 | Kategori: dizi
Etiketler: ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Sinema kategorisinde ki İnanılmaz Örümcek Adam 2 Filmi hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

2012 yılı Amerikan yapımı olan serinin ilk filminde Örümcek Adam’ın nasıl bir insandan Örümcek Adam’a dönüşebildiğine dair yeni bir kurgu yapılmıştı. 2001 yılında Örümcek Adam serisi filmleri çekilmiş ancak Sam Raimi’nin ayrılması ve bunun üzerine diğer isimlerden de ayrılmalar olunca dördüncü film çekilemeden sona ermişti. Örümcek Adam serisinde kurgu ve hikaye temel olarak çizgi romandan doğrudan alınmıştı. Ancak İnanılmaz Örümcek Adam 2 ve bu serinin filmlerinde göze çarpan ciddi farklılıklar var.

İnanılmaz Örümcek Adam’da sıradan ve sönük bir tip olarak karşımıza çıkan ve daha sonraları gerçek ailesi ile ilgili gerçekleri araştırmaya çalışırken hayatı bir anda değişen liseli çocuk Peter Parker bu kez karşımızda çok daha güçlü ve çok daha profesyonel. Seride ön plana çıkan yetenek ve fiziksel donanımı zaten filme de inanılmaz sıfatı ile ismini vermişti. İnanılmaz Örümcek Adam 2‘de süper kahraman çok daha profesyonel ve güçlü olsa da değişmeyen bazı şeyler de var.

Değişmeyen noktalardan biri Gwen’e olan büyük aşkı. Peter Parker Gwen’e karşı ciddi bir zaafa sahip. Ancak bu konuda ciddi de bir problemleri var. Daha önce Peter Parker Gwen’in babasına verdiği bir söz vardı. Babası kızının iyiliğini düşünüyorsa ondan uzak durması, onun için bunu yapması gerektiğini söylemişti. Babasına hak verse de Peter bu konuda ciddi bir ikileme düşüyor. Ancak kuvvetli hisleri yüzünden İnanılmaz Örümcek Adam 2‘de Gwen ve Peter aşkına dair de gelişmeler olacak. Değişmeyen bir diğer şey ise Peter’ın okul durumu. Süper kahraman liseden mezun olmayı hala başarabilmiş değil.

Gwen’in zarar görmemesi için bir yandan babasına verdiği sözü sık sık hatırlayan Peter bu konuda çaba sarf etse de Electro’nun ortaya çıkması ile birlikte sözünde duramayacağa benziyor. Bu sırada Harry Osborn’de geri dönüyor. Bu gelişmeler ile durum iyice karışacak ve işler Peter için hiç de kolay olmayacak. Sadece bu kadar değil. Ailesine dair öğrendiği sırların da bitmemesi, Peter’in geçmişi ve ailesi hakkında yeni yeni öğrendikleri ile birlikte İnanılmaz Örümcek Adam 2‘de her şey daha da karmaşık bir hal alıyor.

Aksiyon ve maceradan hoşlananlar için iyi bir alternatif olacak olan serinin son filminde tabii ki bunların yanında en çok ön plana çıkan şey ise fantastik öğeler olacak. Marc Webb’in yönetmenliğini yaptığı İnanılmaz Örümcek Adam 2 filmi 25 Nisan 2014 günü vizyona girmeyi bekliyor.

http://www.putur.com/inanilmaz-orumcek-adam-2-filmi/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.