Hülya Avşar Kimdir?

Yazar: Admin 2 | 30 Aralık 2015 | Kategori: dizi
Etiketler: ,

bildigim.com’da içerik almaya devam ediyoruz. Bugün Sinema kategorisinde ki Hülya Avşar Kimdir? konjusundaki bir konuyu paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Çoçukluğumuzun onların filimleriyle geçtiği bir sanatçı, özellikle filimleriyle, özel yaşantısıyla, ve güzelliğiyle meşhur olan Hülya Avşar, coğu insana gore şarap gibi kadın. yaşı cok ilerlemesine rahmen genc erkeklerin yine gözdesi yine hayellerini süsleyen kadın. hülya avşar türkiyenin en iyi kadın sanatcilarindan.

o bir talk showcu, o bir artist, o bir sanatçı, o bir manken, o bir iş kadını, onun icin kullanacak o kadar terim varki bunlari soylemeye yetmez,  peki hülya avşar kimdir, nasil bugünlere gelmiştir hayatini kisaca elimizden gecirelim..

1963 yılında Balıkesir’de doğan Hülya Avşar, Ankara Cumhuriyet Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra D.S.İ. Kulübü’nde yüzmeye başlayıp birçok müsabakaya katıldı. 1982 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra “Bulvar” gazetesinin düzenlediği güzellik yarışmasına katılıp birincilik aldı. İlerki tarihlerde reklam filmlerinde oynadı, 70′e yakın filmde başrol oyunculuğu yaptı. Moskova’daki uluslararası sinema festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Kariyerine müzik eğitimi aldıktan sonra müzikaller, yurtiçi ve yurtdışı konserleri, 6 albüm ve bir single ile devam etti.

2000 yılında Kral Tv tarafından düzenlenen yılın müzik ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Bir sene kadar Günaydın Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptıktan sonra, Show Tv Kanalı’nda Hülya Avşar Show’u yaptı. Bu tv şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynamakta, Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmakta ve bir kitap yazmaktadır. Tenise olan merakı kendisine TED 2001 çiftler turnuvası birincilik ödülünü kazandırmıştır. Ağırlıklı olarak tenis ve spora zaman ayıran, vakıf ve derneklere büyük ilgisi olan Hülya Avşar, köşe yazarlığı da yapmaktadır.
İşadamı Kaya Çilingiroğlu ile bir süre evli olan Hülya Avşar, Zehra isimli bir kız çocuk annesidir.

Sanatçı Hülya Avşar ile eşi Kaya Çilingiroğlu Kadıköy 3. Aile Mahkemesi’nde yapılan duruşmay latek celsede boşandı. Mahkeme, yaklaşık bir saat süren duruşma sonunda, “şiddetli geçimsizlik nedeniyle aile birliğinin sarsıldığı” gerekçesiyle tarafların boşanmasına karar verdi. Mahkemenin, çiftin çocukları Zehra’nın velayetini Hülya Avşar’a verdiği öğrenildi.

http://www.putur.com/hulya-avsar-kimdir/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.