Homeland 3. Sezon ne zaman başlayacak?

Yazar: Admin 2 | 19 Eylül 2013 | Kategori: dizi
Etiketler: , ,

Homeland 3. sezon için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Gelin önceki bölümlerde neler olduğunu bir gözden geçirelim. Nicholas Brody 2003′ten bu yana kayıp bir deniz subayıdır. Ailesi, arkadaşları artık öldüğüne inanmaktadır. Faka Brody 8 yılın ardından, bir çıkarma sırasında, rastlantı sonucu bir hücrede hapsedilmiş olarak bulunur. Uzun süredir bir şey yememiştir, güneş ışığı görmemiştir ve vücudunda işkence izleri vardır. 8 yılın ardından bulunması ülkede büyük bir yankı uyandırır. Brody artık bir “kahraman” olmuştur.

Yakın zamanlarda ise bir CAI ajanı olan Carrie Anderson, ABD askerlerinden birinin saf değiştirdiği ile ilgili bir kaynağından bilgi alabilmiştir. Bu bilgi ile bir deniz subayının yıllar sonra bulunması haberinin birbiriyle ilgisi olabileceğini düşünen Carrie, deniz subayından şüphe eder. Ancak deniz subayı herkes tarafından tam bir kahraman olarak görülmektedir ve Carrie’nin şüphelerini kale alabilecek kimse yoktur.

Brody’nin kayboluşunun ardından geçen 8 yıldan sonra karısı, Brody’nin en yakın arkadaşı ile yakınlaşmıştır. Hatta Brody’nin arkadaşı evde bir baba rolünü bile almıştır. Kocasının bulunma haberini duyan eşi, heyecanla kocasını beklemektedir.Brody döndüğünde bir kahraman olarak karşılanır. Yaşadığı travmanın şoku davranışlarından okunmaktadır. Basın deniz subayının dönüşünü yayınlamak için yarışmakta ve aile beraberce basına görüntü vermektedirler.

Carrie, Brody’nin dönüşünden önce şüphelerini doğrulamak için, Brody’nin evine kameralar yerleştirmeye karar verir. Ancak beklediği desteği kimseden görmediği için, bunu yasal olmayan yollarda yapmaya karar vermiştir. Ancak yakın arkadaşı durumu fark eder ve sadece bir kaç haftalık bir izin alır. Bir kaç hafta içinde Brody ile ilgili bir kanıt bulmak zorunda olan Carrie, psikolojik açıdan tam bir çıkmazdadır.

Ajan Carrie yaşadığı olayların da ağırlaştırdığı psikolojik bir hastalık geçirmektedir. Sürekli ilaç alması gerekmekte ancak CIA tarafından bilinmesini istemediğinden aynı hastalığı geçirmekte olan babasının ilaçlarını kullanmaktadır. Bu ilaçların her an bitme riski vardır. Ajan Carrie bir kaç haftalık izlemeye rağmen hiçbir sonuç elde edemez. Brody ile ilgili duyduğu tüm şüpheler karşılıksız kalmıştır. Sürenin sonunda takip biter ve artık Carrie başka bir yol bulmak zorundadır. Brody ile tanışır ve onunla yakınlaşır.

Karısı tarafından anlaşılmadığını düşünen Brody, Carrie ile ortak özellikleri nedeniyle ona yakınlıkduyar. Ancak Carrie aslında O’nu takip etmektedir. Brody’nin bunu fark etmesi uzun sürmez ve Brody masum olduğuna Carrie’yi ikna etse de onunla bir daha görüşmek istemez. Bir kahraman gibi karşılanan Brody, seçimler için mükemmel bir aday olarak görülür. Brody, bu şansı kullanmaya karar verir, çünkü aslında başkan yardımcısını öldürme planı gerçekten vardır.

Esir düştüğünde küçük bir çocuğa İngilizce öğretmekle görevlendirilen Brody zamanla ona bağlanır. Ancak çocuk, bir Amerikan bombardımanı sonucu hayatını kaybeder ve Brody bunun için sadece o emri veren başkan yardımcısını suçlamaktadır. Ayrıca en yakın arkadaşını yaşamını sürdürmek için öldürdüğüne inanmış olan Brody, onun yaşadığını da öğrenmiştir. İki arkadaş aslında ayrı ayrı aynı amaç için yönlendirilmiştir.

Brody, başkan yardımcısıyla beraber ülkenin önde gelen insanlarının bulunacağı yüksek korumalı bir toplantıya davetlidir. Ancak amacı canlı bomba olmaktır ve tek istediği başkan yardımcısının ölümünü görmektir. Ancak Carrie, onun toplantıya katılmasından şüphelenir ve evine giderek kızının onu aramasını sağlar. Böylece Brody, bombayı patlatmaktan vazgeçer.

Siyasi hayatta gittikçe güçlenen Brody’ye karşın Carrie psikolojik açıdan çökmüştür. Brody tarafından reddedilen ve işinde başarısız olduğunu düşünen Carrie, dengesini kaybetmiştir. Bu hastalık nedeniyle işinden de kovulmuştur. Ancak bir gün kapısı CIA tarafından tekrar çalınacaktır. Uzun zamandır aradığı teröristin izi bulunmuştur ve muhbir sadece Carrie ile konuşabileceğini söylemektedir. Carrie, CIA’ye geri dönmüştür ve artık toparlanmıştır.

Carrie’nin muhbirinin söyledikleri üzerinde başlayan çalışmalarla, ABD’de gerçekleşecek bir eylemin ipuçları bulunur. Muhbirin öldürülmesi sırasında kolyesinin çalınması, eylemin maddi kaynağının bu yolla aktarıldığını düşündürür. İzleri kovalayan Carrie’nin yolu yine Brody ile kesişir. Brody’nin canlı bomba eyleminden önce kaydettiği kendi görüntüleri bulunur ve artık Brody deşifre edilmiştir.

Brody ile anlaşma yapılır. Terörist örgütü çökertme planına dahil olur. Homeland 3. sezon‘da büyük bir patlamadan sağ kurtulabilen Carrie ve Brody’nin, Brody’nin suçsuz olduğunu ispat etmeye çalışmasını izleyeceğiz. Homeland 3. sezon birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Patlamayı kim ya da kimler gerçekleştirdi? CIA içindeki muhbir kim? Brody’yi suçlamaya mı çalışıyorlar? Örtbas edilmek istenen şeyler mi var? Brody aklanabilecek mi? Homeland 3. sezon‘da Brody ve Carrie kavuşabilecek mi? Tüm bu soruların cevabını bulmak için Homeland 3. sezon‘u heyecanla bekliyoruz.

Homeland 3.sezon Ne zaman başlıyor?

Dizinin 3.sezonu 29 Eylül’de Amerika saatiyle akşam 9 da yayınlanacak.

Homeland 3.sezon Fragman

Homeland 3. Sezon ne zaman başlayacak?

Yorum Yap

  • Kategoriler

msn aç Spartacus 3. Sezon Vengeance izle

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.