H1N1 VİRÜSÜ [DOMUZ GRİBİ]

Yazar: admin | 14 Ekim 2011 | Kategori: Sağlık
Etiketler: , , , ,

Son zamanlarda ülkemizde ve diğer ülkelerde bir bela gibi dolaşan H1N1 virüsü ile ilgili kısaca bilgilendirmeler ve önlemler içeren makale hazırlamak istedik ve bunu sizlere sunuyoruz.

H1N1 virüsü, halk arasında Domuz Gribi olarak bilinen virüstür. İnsanları ölüme kadar götürebilen bu virüs, son zamanlarda ülkemizin en büyük sorunu durumunda bulunuyor. Sadece ülkemizin değil, diğer tüm Avrupa ve dünya ülkelerinin başlıca en büyük sorunu olan bu virüs hızla büyüyor ancak ülkemizde şuanda etkisini nasıl olduysa azaltmış durumda.

H1N1 virüsü, doktorlar tarafından Zatüre hastalığının evrim geçirmiş versiyonu olarak tanımlanıyor ve insanlar bu konuda sürekli olarak uyarılıyor. El ile dahi olsa bulaşabilen bu virüs, insanlara zamanında müdahale edilmediği takdirde gitgide büyüyor ve fazlası ileinsanları çürüten bir durum haline geliyor.

H1N1 virüsü, bulaştığı insanın metabolizmasını kötü derece bozmakta ve insanının vücut direncini azaltmakta. İnsanın vücut direncinin azalması demek, her türlü hastalığa açık kapı bırakması demektir ve ölüm riski sanılan orandan çok daha fazla olacaktır.
Bu virüsten korunmanın yollarına da değinelim. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre aşağıdakiler sizleri H1N1 virüsüne karşı savunmalı konuma geçirecektir.

1-) İnsanlarla ikili temastan ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınınız.
2-) Hayvanlar ile mümkün olduğunca temas kurmamaya çalışınız. Aksi takdirde elinize bulaşacak mikroplar sizi zehirleyebilir
3-) Yemekten önce, yemekten sonra veya biryeri tuttuğunuzda elinizi kesinlikle sterilize ediniz.
4-) Kirli havanın bulunduğu Ortamlardan mümkün olduğunca uzak durunuz. Ki aldığınız hava önemlidir ona da değer vermelisiniz

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.