Facebook’ta Silinen Mesajlar Geri Getirilebilir Mi?

Yazar: Admin 2 | 25 Aralık 2015 | Kategori: dizi
Etiketler: , ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook’ta Silinen Mesajlar Geri Getirilebilir Mi? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Hâlihazırda en çok kullandığımız internet uygulamalarından birisi Facebook’tur. Facebook tam anlamı ile bir sosyal platformdur. Burada insanlar birbirleri ile sohbet ederek keyifli vakit geçirebilirler. Çoğu insanlar görmedikleri arkadaşlarını Facebook üzerinden bulmaktadır. Bu sayede tekrar keyifli sohbet ortamları çıkmaktadır. İnsanlar ikili görüşmeleri için genel olarak mesajlaşma servisini tercih etmektedir. Mesajlaşma servisi sayesinde çok rahat bir şekilde insanlar birbirleri ile sohbet edip güzel anılarını ya da etmektedir. Facebook’ta insanların sorun yaşadığı ve merak ettiği birçok konu bulunmaktadır. Bu konulardan biriside Facebook’ta Silinen Mesajlar Geri Getirilebilir Mi? konusudur. Bu konu hakkında insanlar pek çok bilgiye sahip değildir. Bizde size bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook’ta yazmış olduğunuz ve daha sonrasında silmiş olduğunuz mesajlar Facebook tarafından tamamen kaldırılmaktadır. Bunları Facebook’ta kendi arşivinde tutmamaktadır. Yani yanlışlıkla silmiş olduğunuz bir mesaja tamamen elveda diyebilirsiniz. Çünkü silinen mesajları geri getirmek ne yazık ki mümkün değildir. Bu yüzden mesajlarınız üzerinde oynama yaparken silmemeye gayret göstermeniz gerekmektedir. Silmeniz gereken bir mesaj var ise de içiniz çok rahat olabilir. Çünkü sildiğiniz o mesaj tamamen tarihe karışacaktır. Fakat gene de bu konuda uzmanlar mesajları silmek yerine arşive kaldırmayı tercih etmektedirler. Bu sayede arşive kaldırmış olduğunuz mesajları tekrar geri getirebilirsiniz. Fakat silinen mesajlar tamamen ortadan kaldırıldığı için ulaşmak mümkün değildir.

Bu konuda insanlar büyük problemler yaşamaktadır. İsim benzerlikleri ya da yanlış mesaja tıklama sebebinden dolayı mesajları silmekte daha sonrasında da oldukça pişman olmaktadır. Fakat Facebook yönetimi bu konuda oldukça hassas davranmaktadır ve kesinlikle bu durumun düzelmesine müsaade etmemektedir. Dolayışı ile sizde Facebook’ta takılırken dikkatli olmanız ve bu tür durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Facebook mesajlarınızı silmek istediğinizde iyice düşünmeniz gerekecektir. Çünkü Facebook müşteri destek hattı ile iletişime geçseniz dahi bazen bu konuda yardımcı olmayabilmektedir. Bu yüzden sileceğiniz mesajları ciddi ciddi düşünmeniz gerekir ki giden mesajın tekrar geri dönüşü yoktur. Bu konuda uzman Facebook kullanıcıları mesajları silmenin zararlı olduğunu bu yüzden arşive atmanız gerektiğini ve acil bir durum karşısında tekrar kullanmanız gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu uyarılara dikkate aldığınız sürece çok fazla problem çekmezsiniz. Fakat tabi ki eğer bir mesaj sizi çok rahatsız ediyorsa bu mesajı silmeniz de fayda vardır. Böylece o mesajı tekrar görmek zorunda kalmazsınız ki bu durumda sizin için iyi olacaktır.

http://www.putur.com/facebookta-silinen-mesajlar-geri-getirilebilir-mi/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.