Facebook Takipçilerden Gelen Bildirimleri Nasıl Kapatırım?

Yazar: Admin 2 | 25 Aralık 2015 | Kategori: dizi
Etiketler: ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Takipçilerden Gelen Bildirimleri Nasıl Kapatırım? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Son yıllarda Facebook kullanımının giderek artmaya başladığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Özellikle Facebook kullanımının artmasıyla beraber birçok kişide yaptığı aktiviteleri arkadaşlarıyla paylaşmak için Facebook’u kullanmaya başladı. Durum böyle olunca da Facebook hesabınıza giriş yaptığınız zaman birçok bildirim ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu bildirimlerden çoğu insanın memnun olmadığını rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Facebook, sizlere bu bildirimleri gizeme şansını sunuyor. Bunun içinse yapmanız gereken şeyler vardır. Facebook takipçilerden gelen bildirimleri nasıl kapatırım? Bilmiyorsanız sizde bunun için ilk olarak bir araştırma yapmalısınız. Araştırmalarınızı yaptıktan sonrada hesabınıza gelen bildirimleri sınırlayabilirsiniz. Bizlerde sizlere bu bildirimleri nasıl kapatacağınızı söyleyeceğiz.

Facebook, yaptığı yenilikler ile kullanıcılarına birçok farklı özellik sunmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de gelen bildirimleri kapatma özelliği. Bunun için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonrada bildirimler bölümüne giriş yapacaksınız. Ancak bunun için ilk olarak ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve “Ana Sayfa” yazısının yanında yer alan dişli görünümlü düğmeye basmalısınız. Bu düğmeye bastığınızda ekranın alt kısmına doğru bir sekme açılacaktır. Bu sekmeden “Hesap Ayarları” sekmesine basmalısınız. Bu sekmeye bastığınız zaman yeni bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencere Facebook hesabınızın her türlü ayarlamasını yapabileceğiniz bir penceredir. Facebook takipçilerden gelen bildirimleri nasıl kapatırım? İstiyorsanız sizde bu bölüme girmelisiniz. Buraya girdikten sonra ekranın sol tarafından bulunan bölmede “Bildirim” kısmını göreceksiniz. Bu kısma tıklamalısınız. Buraya tıkladıktan sonra artık bildirimler sayfasını açmış olacaksınız. Bu sayfaya giriş yaptığınızda karşınıza birçok farklı bildirim durumu gelecektir. Bu durumların hepsi de size gelen bildirimleri ve bildirimlerin nereden geldiğini gösteriyor. Sizin yapmanız gereken gelmesini istemediğiniz bildirimleri buradan teker teker engellemek olacaktır. Bunun içinde bildirimlerin yanında bulunan “Düzenle” düğmesine basmalısınız. Bu düğmeye bastıktan sonra bildirimleri ve hangi bildirimlerin gelmesini istemediğinizi ayarlayabilirsiniz.

Son yıllarda Facebook kullanımının artmasından sonra artan bildirimlerde birçok kişinin canını sıktığı için çoğu kişi Facebook takipçilerden gelen bildirimleri nasıl kapatırım? Diye merak etmeye başladı. Çoğu site bu konu hakkında bilgi verse de bu siteler ya yanlış bilgi vermekte ya da bilgileri eski Facebook görünümüne göre vermektedir. Durum böyle olunca da çoğu kişi istediği şekilde bildirimleri engelleyememektedir. Eğer sizde gelen bildirimleri engellemek istiyorsanız yukarıda sizlere bahsettiğimiz adımları teker teker uygulamalısınız. Bu sayede sizde istemediğiniz bildirimlerden kurtulmuş olacaksınız.

http://www.putur.com/facebook-takipcilerden-gelen-bildirimleri-nasil-kapatirim/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.