Facebook Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Yazar: Admin 2 | 25 Aralık 2015 | Kategori: dizi
Etiketler: ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Facebook artık gündelik hayatımızda işlerimizi en rahat hallettiğimiz güzel bir sosyal platform sitesi olmuştur. Arkadaşlarınız ile mesajlaşma, düşünceleriniz paylaşma, resim ve video paylaşımı gibi özellikleri vardır. Dolayısı ile Facebook’ta vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. Fakat Facebook yönetimi biraz zordur. Yani Facebook ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda eğer bilgi sahibi olmazsanız iş işten geçmiş olabilir. Facebook’ta hesabı olan insanların kesinlikle bilmesi gereken konulardan birisi şifrelerini nasıl değiştirecekleri olmalıdır. Şifreyi değiştirme pek çok sorun karşısında iyi işe yaramaktadır. Tabi ki bunlardan en önemlisi hesabın çalınmasına karşı önlem almaktan dolayıdır. Şifrenizi değiştirdiğinizde hesabınızı çok daha rahat bir şekilde güven altına almış olursunuz. Bu da oldukça önemlidir.

Facebook şifre nasıl değiştirilir? Sorusuna karşı verilecek cevap aslında oldukça basittir. Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ yukarda bir menü göreceksiniz. Bu menüde kilit sembollü şıkkın yanında bir dişli tekerler olacaktır. Bu dişli tekerlek yerine tıkladığınız karşınıza “Hesap Ayarları” bölümü çıkacaktır. Ona tıkladıktan sonra ise Facebook sizi genel ayarların yapıldığı yere yönlendirecektir. Burada “Şifre Değiştirme” bölümü mevcuttur. Oraya tıkladığınızda sizden gerekli olan bilgiler istenecektir. İstenilen bilgiler ise şuan aktif olarak kullandığınız şifreniz ve değiştirmek istediğiniz şifrenizdir. Bu bilgileri girdikten sonra hesabınızın şifresi hemen değişecektir. Bu sayede Facebook hesabınızı kısa yoldan korumaya almış olursunuz. Bu da oldukça önemlidir.

Facebook şifresini değiştirmek için başka metotlarda vardır. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız “Şifremi Unuttum” bölmesinden de yeni bir şifre sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi güvenli bir şekilde korumanız çok önemlidir. Aksi takdirde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu konuda dikkatli davranmanız ve kesinlikle Facebook şifrenizi paylaşmamanız gerekir. Facebook şifreniz size özeldir ve iyi korunması gerekir.

Şifrenizi değiştirdikten sonra dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Şifrenizi unuttuğunuzu düşünseniz dahi belki de şifreniz çalınmış olabilir. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda işleriniz çok daha zorlaşacaktır. Dolayısı ile dikkatli davranmanız gerekir. Şifrenizi geri almadan önce bilgisayarınızı güzel bir virüs taramasından geçirmenizde fayda vardır. Çoğu kullanıcı tıkladıkları reklamlardan dolayı virüs kapmaktadır. Bu virüsler bilgisayarı ele geçirerek tüm şifrelerinizi elde etmektedir. Dolayısı ile Facebook şifrenizde bu yüzden çalınmış olabilir. Bilgisayarınızı virüs taraması yapıp temizledikten sonra şifrenizi değiştirmeye çalışmanız çok daha güvenli olacaktır. Bu sayede bir daha virüsler şifrenize erişemeyecektir. Bilinçli bir Facebook kullanıcısı olmak bu açıdan çok önemlidir. Çünkü internet oldukça tehlikeli bir ortamdır.

http://www.putur.com/facebook-sifremi-nasil-degistirebilirim/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.