Facebook Kullanıcı Adı Oluşturma

Yazar: Admin 2 | 25 Aralık 2015 | Kategori: dizi
Etiketler: , ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Kullanıcı Adı Oluşturma hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Zamanın hızlı bir şekilde ilerlemesiyle beraber Facebook’ta sürekli olarak kendisini yenilemeye başladı. Özellikle son yıllarda Facebook kullanımının giderek yaygınlaşmasından sonra Facebook’ta birçok farklı özelliği kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu özelliklerden bir tanesi de Facebook kullanıcı adıdır. Sizde profilinizdeki zaman tüneline kendinize ait bir ad verebilir ve bu adı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken basit birkaç işlem bulunmaktadır. Sizde Facebook kullanıcı adı nasıl oluştururum? Diye merak ediyorsanız bu adımları ile sırası ile izlemeli ve profilinize ait bir kullanıcı adı oluşturmalısınız.
Hesabınıza ait bir kullanıcı adı oluşturabilmeniz için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız. Facebook hesabınıza giriş yaptığınız zaman hesabınızın profiline giriş yapmanız gerekecektir. Profil sayfanıza giriş yaptığınız zaman ekranın üst kısımlarında “Sayfayı düzenle” düğmesini göreceksiniz. İlk olarak bu düğmeye basmalısınız. Düğmeye bastığınız zaman ekranın alt kısmına doğru sekmeler açılacaktır. Bu sekmelerden “Sayfa Bilgilerini Düzenle” düğmesine basmalısınız. Bu düğmeye bastığınız zaman artık profil sayfanıza kişisel bir ad verme işlemine başlayabilirsiniz. Facebook kullanıcı adının nasıl oluşturulduğunu bilmiyorsanız bundan sonrakileri büyük bir dikkatle okumalı ve yapmalısınız.
Facebook hesabınızın profilinden bu kısma giriş yaptığınızda karşınıza yeni bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencerede yapmanız gereken “Sayfa Adresi” düğmesine tıklamak olacaktır. Buraya tıkladığınız zaman karşınıza gelen pencereden “İnternet adresini değiştir” butonuna tıklamalısınız. Buraya tıkladıktan sonra artık sizde sayfanıza özel bir ad vermeye başlayabilirsiniz.
Facebook profil sayfanıza isim verirken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Öncelikli olarak Facebook’un belirlediği kurallar çerçevesinde kendinize ait bir kullanıcı adı belirlemelisiniz. Bu kullanıcı adını belirledikten sonrada “Alınabilirliği Kontrol Et” butonuna tıklamalısınız. Eğer belirlediğiniz kullanıcı adında herhangi bir sorun yoksa bu belirlediğiniz ad artık profilinizin yeni adı olacaktır. Eğer belirlediğiniz ad daha önceden başkaları tarafından alınmışsa ya da bu ad kullanım için uygun değilse bu durumda kendinize yeni bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekecek. Daha sonradan belirlediğiniz kullanıcı adı içinde yine alına bilirliği kontrol etmeniz gerekecek. Kontrol ettikten sonra kullanıcı adınızda herhangi bir sorun yoksa “Onayla” kısmına basmanız yeterli olacaktır.
Facebook kullanıcı adı nasıl oluştururum? Diye merak ediyorsanız sizde tüm bu söylenenleri dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Tüm bu adımları sırası ile dikkatli bir şekilde yaptığınızda istediğiniz kullanıcı adına çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Üstelik belirlediğiniz bu kullanıcı adı ile Facebook hesabınıza giriş yapma şansınızda bulunuyor.

http://www.putur.com/facebook-kullanici-adi-olusturma/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.