Facebook Hesabım Devre Dışı Kaldı Ne Yapmalıyım?

Yazar: Admin 2 | 24 Aralık 2015 | Kategori: dizi

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Hesabım Devre Dışı Kaldı Ne Yapmalıyım? hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Facebook artık hayatımızın bir parçası olarak öne çıkıyor. Fakat Facebook üye olmada sıkıntı çeken hala pek çok insan bulunuyor. Facebook biraz karışık olarak düzenlendiğinden dolayı insanlar bu konuda sıkıntı yaşıyor. İlk olarak çekilen sıkıntı Facebook Giriş olarak göze çarpıyor. İnsanlar Facebook’ kolay bir şekilde giremiyor. Fakat yapılması gereken aslında oldukça basittir. Sadece www.facebook.com adresine girmeniz ve bu adresten kayıt ol seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Daha sonrası da ise sizden çeşitli bilgiler istenecektir. Bu bilgileri tamamen eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra Facebook ana sayfasındaki kullanıcı adı ve parola kısmına belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi yazarak giriş yapabilirsiniz.

Facebook’ta sıkıntı çekenlerin bir kısmı da şifre hataları yüzünden sorun yaşamaktadır. Şifrenin yanlış olmasından dolayı Facebook’a giremeyenlerin yapması gereken “Şifre” bölümünün altında yazan “Şifreni mi Unuttun” bölmesine tıklamanızdır. Buraya tıkladıktan sonra sistem sizi otomatik olarak şifre resetleme bölümüne yollayacaktır. Sizden belli başlı şeyler isteyeceklerdir. İstedikleri bilgileri doldurduktan sonra şifreniz resetlenecektir. Daha sonrasında ise Facebook yeni şifrenizi kayıtlı olan e-mail adresinize yollayacaktır. Sizde buradan tekrar Facebook’a giriş yapabileceksinizdir. Bazı hesaplara şifre ve kullanıcı adı yazıldığında dair giriş yapılamamaktadır. Genel olarak hesabın kapatıldığına dair bir bilgi yer almaktadır. Eğer Facebook hesabınız tamamen kapatılmışsa bir daha giriş yapamazsınız. Fakat geçici olarak kapatıldığı ise muhtemelen 1–2 hafta içinde giriş yapabilirsiniz.

Facebook hesap devre dışı ise ne yapmalı? Konusunda ise yapmanız gereken şifrenizi ve kullanıcı adınızı belirtilen bölmeye girmenizdir. Daha sonrasında ise Facebook sizi direk hesabınızı aktif edebileceğiniz bir yere yönlendirecektir. Buradaki belirtilen linke tıkladığında hesabınız tekrar aktif olacaktır. Facebook’unuz ile ilgili herhangi bir şifre problemi yaşadığınızda ayrıca müşteri temsilcilerine de bilgi almak amaçlı mail atabilirsiniz. Fakat bu maillere biraz daha geç cevap verilmektedir. Bu yüzden şifrenizi doğru yazdığınız halde giremiyorsanız ve yukarıdaki bahsedilen çözüm yöntemleri de bir fayda sağlamıyorsa o zaman mecbur müşteri destek hattı ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Bu sayede çok daha kolay yoldan şifrenize ulaşabilirsiniz. Bu durum sizin için bir daha bir problem yaratmayacaktır. Kolay bir şekilde şifrenizi elde ederek tekrar Facebook hesabınıza ulaşabileceksiniz. Fakat gene de şifrenizin çalınmaması için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Özellikle böyle bir durum yaşadıktan sonra bilgisayarınıza virüs taraması yaptırmanız tavsiye edilir.

http://www.putur.com/facebook-hesabim-devre-disi-kaldi-ne-yapmaliyim/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.