Facebook Arkadaşlık İsteği Gönderemiyorum

Yazar: Admin 2 | 21 Kasım 2013 | Kategori: dizi
Etiketler: , , ,

bildigim.com’da makale kopyalamaya devam ediyoruz. Bugün Teknoloji kategorisinde ki Facebook Arkadaşlık İsteği Gönderemiyorum hakkında ki yazımızı paylaşacağız sizinle. Yazının asıl sahibinin adı Serkan Yahya .

Facebook’ta her gün yeni problemler ile karşılaşılmaktadır. Bu problemlerden biriside insanların Facebook arkadaşlık isteği gönderememesidir. Çoğu insan “Facebook Arkadaşlık İsteği Gönderemiyorum” diye konu açarlar. Çünkü bu oldukça sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Facebook’tan arkadaş eklemek istiyorsanız öncelikle aşırıya kaçmamanız gerekmektedir. Bu durumun oluşmasında ki en büyük neden insanların sürekli olarak birilerini arkadaş olarak eklemeye çalışması bulunmaktadır. Yani siz insanlara sürekli olarak arkadaşlık talebi yolluyorsanız ve o insanlarda sizi arkadaş olarak eklemiyorlarsa bu sefer Facebook bunu kendi sisteminden otomatik olarak algılar ve size bir süreliğine sınırlama koyar. Bu süre zarfı içerisinde arkadaşlık talebinde bulunamazsınız. Bu tür bir durum ile karşılaştığınızda arkadaş ekleme işine belli bir müddet ara vermeniz gerekmektedir.

Facebook size uyarısını “Eklemek istediğiniz arkadaşı tanıyor musunuz? Bu durum kötü gibi gözüküyor” tarzı cümleler ile yapar. Eğer siz Facebook’un bu uyarısını dikkate almaz ve her gün 20–25 kişiye arkadaşlık talebinde bulunursanız hesabınız kapatılabilir. Facebook çok hassas ve duyarlı çalışmaktadır. İnsanları rahatsız eden ya da rahatsız etmeye meyilli olan herhangi birine acıma göstermemektedir. Bu yüzden Facebook’un koymuş olduğu kurallara uymanız ve bunları harfiyen yerine getirmeniz gereklidir. Aksi takdirde sizin için belki de büyük öneme sahip olan Facebook hesabınızı kaybedebilirsiniz. Bu tür bir durumda sizi oldukça kötü bir şekilde etkileyecektir.

Başka bir durum ise insanların “Arkadaşlık Talebi” almayı reddetmesinden kaynaklıdır. Ayarlar bölümünde böyle bir opsiyon bulunmaktadır. Eğer o kişi bunu işaretlemişse siz ona arkadaşlık teklifinde bulunuyor olsanız dahi sizi göremez. Dolayısı ile bu kişiye arkadaşlık isteği atamazsınız. Bu durumda sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur. Fakat ilk bahsettiğimiz konu hakkında dikkatli davranmak gerekmektedir.

Facebook’tan arkadaşlık isteği gönderemediğinizde telaş yapmamanız gerekir. Çünkü olabilecek sebepler yukarıdaki sebeplerdir. Dolayısı ile siz bu makaleyi okuduktan sonra ne yapmanız gerektiğinizi biliyor olacaksınız. Yani yanlış bir olay içine girmeniz gerekmeyecektir. Hemen arkadaşlık talebi yolladığınız kişilerden arkadaşlık taleplerinizi çekmeniz ya da uzun bir süre çok fazla kişiyi arkadaşlık talebi yollamamanız gerekmektedir. Ayrıca eğer çok fazla arkadaşlık talebi yolladığınızdan dolayı uyarı almışsanız kimseyi arkadaş olarak eklememeniz de fayda vardır. Bu sayede kendinizi koruma altına almış olursunuz ve herhangi bir şekilde zararlı bir durumla karşılaşmamış olursunuz. Bu açıdan yukarıda yazılanlara dikkat etmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu sayede insanlar da durduk yere sizden rahatsız olmaz.

http://www.putur.com/facebook-arkadaslik-istegi-gonderemiyorum/

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.