Dünya Futbol Tarihi

Yazar: admin | 1 Ekim 2011 | Kategori: Mac Yorumlari

Merhabalar. Bugüne kadar tüm dünya’da nice takımlar geldi ve geçti. Aralarında tüm dünya kulüplerine meydan okuyan küçük takımlarda vardı. Artık futbol’da yeni bir devir başladı. İngiltere premier ligi eski popülaritesini yavaş yavaş yitirmeye başladı. İspanya La Liga tüm dünyanın ilgisini yavaş yavaş tek bir odak noktasına çekti.

Peki, bunun sebebi nedir? Kuşkusuz dünya’nın en iyi üç oyuncusu olan Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Kaka gibi isimler artık La Liga takımlarında forma giymekteler. Daha birçok isim bunlar arasında gösterilebilir.

Peki, durumlardan sonra Türk futbolu ne durumda? Türk futbolu önceki dönemlere göre gerçekten mükemmel bir çıkış yakalamış durumda. Ligde artık kötü takım kavramı premier lig’de olduğu gibi kalmadı. Anadolu takımlarından herhangi biri her sene zirveye oynuyor. Yükselen değer olarak görülen Sivasspor, şimdi yerini Bursaspor’a bırakmış durumda.

Bursaspor’un bu parlak başarısında kuşkusuz ki Ertuğrul Sağlam isminin büyük payı var.Bir premier lig ekibi olan Manchester United,Mali bir krizin içine girmiş durumda ve elinden en büyük oyuncularını yavaş yavaş çıkarıyor.94 Milyon ile dünya transfer rekorunu kıran ve mükemmel bir gelir elde eden Manchester,artık ardı arkası kesilmez bir şekilde batağa doğru gidiyor.

Rooney isminin satılacağı dedikoduları da artık basında çıkan haberler arasında. Wayne Rooney,eğer Manchester’dan ayrılacak olursa bu takım için sonun başlangıcı olabilir.Premier lig’de son zamanlarda ise yükselen en büyük değerler Arsenal,Arsene Wenger ve Cesc Fabregas.Arsenal,Arsene Wenger’ in genç yapılanma olarak adlandırdığı revizyonda gerçekten tüm dünyanın ilgisini tek bir yöne odaklıyor adeta.Futbolun her türlü zevkini,hırsı,gençliği,güveni aşılıyor.Arsene Wenger,dünya futboluna görevini bırakana kadar birçok oyuncu hediye edecek gibi gözüküyor.

Türkiye’nin yükselen değeri Arda Turan ise tüm dünya kulüpleri tarafından izlenen ancak Adnan Polat’ ın elinden asla çıkarmayacağı bir oyuncu. Hem milli takım hemde Galatasaray için bir yıldız. Umuyoruz ki futbol hayatı ve ahlakı hep bu şekilde devam eder.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.