Bu Aşk Fazla Sürmez Filmi fragman ve yorumlar

Yazar: Admin 2 | 6 Eylül 2013 | Kategori: dizi

Kaynak:  Bu Aşk Fazla Sürmez Filmi fragman ve yorumlar

İngiliz sinemasının komedi alanında sahip olduğu önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Bu Aşk Fazla Sürmez Filmi‘de bunu kanıtlıyor. Bugüne kadar fenomen olmuş birçok yapımın sahibi olan ülke bu sefer de Bu Aşk Fazla Sürmez filmi ile sevenlerine merhaba diyor. İlk uzun metraj tecrübesini yaşayan Dan Mazer tarafından yönetilen film Rose Byme, Rafe Spall ve Simon Baker gibi oldukça başarılı isimleri barındırıyor.

2013 yılında birçok başarılı komedi yapımının seyirciye sunulması ile birlikte yükselen beğeni çıtalarını kırmayı başaran film, romantik komedi türüne yatkınlığı ile dikkat çekiyor. İlişkide oluşabilecek sorunları ve bu sorunların nasıl kolayca üstesinden gelinebileceğini anlatan Bu Aşk Fazla Sürmez filmi gösterime girmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen ülkemiz ve dünyada milyonlarca kişi tarafından seyredilmiş durumda.

İlişkilerinin henüz dokuzuncu ayında olan Nat ve Josh çifti, zorlu geçen bir yılı atlatmak üzerelerdir. Bir partide tanışarak oldukça kısa sürede evlilik kararı almış olduklarından birbirlerine zıt gelen huy ve davranışlarını yeni yeni fark etmeye başlayan çift giderek huzursuz günler yaşamaya başlamışlardır. Tüm bu sıkıntıların üzerine Josh’un bir zamanlar deliler gibi âşık olduğu Chloe ile görüşmeye başlaması gelince işler iyiden iyiye sarpa sarar. Yakışıklı bir işadamı olan Guy da Nat ile iş ilişkilerini ilerletmeye başlaması neticesinde çiftin evliliği uzman bir danışmanın toparlamasına kalmış durumdadır.

Bu Aşk Fazla Sürmez filminde en dikkat çeken yan karakterler ise büyük bir keyif katıyor. Josh’un samimi arkadaşı Danny sapkınlığa yatkın kişiliği ile birçok sahnede seyirciyi gülmekten kırıp geçiriyor. Kocası ile aralarındaki en ufak sorunları bile büyüterek yorumlayan Nat’in ablası Naomi sivri dili ile insanların söylemeye çekindikleri detayları hiç gocunmadan iletebiliyor. Aynı zamanda kendi kocası ile de bin bir sorunun içinde boğuşan profesyonel evlilik danışmanı Linda, kendi tavsiye ettiği yolları kocası ile uygulamaya çalışırken başarılı olamıyor. Bu tarz enteresan detaylar ve kişiler genel hikâyede ilginç çıkış noktaları yaratarak beğeni katsayısını arttırabiliyor.

Bu Aşk Fazla Sürmez filmi genel olarak samimi bir dil ile hazırlanmış yapımlar arasına bulunuyor. Fazla kasıntı ve rol olduğu belli olan sahneler yerine günlük hayattan karelerin birbiri ile bağlanması tarzı hazırlanan film bu samimiyeti ile artı puan almayı başarıyor. Buna ek olarak bayağılaştırılmış ve güldürmek için zorlanan sahnelerin bulunmaması da olumlu bir durum olarak göze çarpıyor.

Fakat bazı sahnelerde oyuncuların birbiri ile uyumsuzlukları ve enerji değişimleri izleyiciden kaçmıyor. Bu tarz ufak detaylar genel olarak yapımın kalitesini bozmasa da yönetmenin amatörlüğüne verilip fazla sorun yaratmayacak türden sıkıntılar olarak nitelendiriliyor.

Filmin genel dili bazı seyircileri rahatsız edebilecek öğeler içerdiğinden bu konuda hassas kişilerin bu ayrıntıya dikkat etmesi gerekiyor. Her ne kadar İngiliz sinemasının bir ürünü olsa da Bu Aşk Fazla Sürmez filmi Hollywood sinemasına da çoğu sahnede göndermeler yapabiliyor. Sevgili ile veya kız kıza izlenmesi oldukça keyifli olan yapım başarılı bir hafta sonu eğlencesi olarak izlenebilir. Özellikte türün sevenlerinin filmi izledikten sonra uzun bir süre karakterler ile kendi hayatları arasındaki benzerlikleri konuşacak olması da izleyenlerin tahminleri arasında yer alıyor.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.