Bruce Lee resimleri ve oldurulusu

Yazar: admin | 12 Ağustos 2011 | Kategori: Biyografi
Etiketler: , , , , , ,

Bu makale de dövüs sanatinin efsanesi olan Bruce Lee’ye biraz deginmek istiyoruz. Kendisinin yasamindaki durumu ve yasantisi hakkinda arastirmalarimiz sonucu edindigimiz bilgileri size sunacagiz.
Bruce Lee,24 Kasim 1940 yilinda Amerika’nin San Francisco eyaletinde dogmustur. Babasi bir opera sanatçisi olan Bruce Lee,1 yasinda iken ailesi ile birlikte Hong Kong eyaletine geçti. Bruce Lee, küçüklükten dövüse ilgi duyan biriydi. Izledigi dövüs filmlerinin etkisindendir hareketleri sürekli yapardi.
Bruce Lee,1953 yilinda yani 13 yasinda iken dövüs yeteneklerini gelistirebilmek adina egitim almaya basladi.1959 yilina gelene dek dövüs yeteneklerini gitgide gelisen Lee,1959 yilinda dövüsler yüzünden polisler ile sorunlar yasamistir. Bu durumdan rahatsiz olan annesi, Lee’yi Seattle eyaletindeki aile dostlarinin yanina yolladi.
Lise egitimini tamamladiktan sonra Washington Üniversitesi’nde felsefe egitimi aldi. Ancak dövüse ilgisi hiç azalmamisti ve Hong Kong’ta egitimini aldigi dövüs sekillerini Amerika’da ders olarak kendisi veriyordu. Yaptigi dövüs sayesinde 1970’li yillarda Hollywood’dan teklif almaya basladi ve ilk filmini 1972 yilinda çevirdi.
Vücut yapisi gerçekten ekol durumdaydi. Vücudunda yaptigi çalismalar sonucu 1 gram bile yag bulunmayan Bruce Lee için vücudu kursungeçirmez diye laflar yayilmaya basladi. Dövüsürken çikardigi garipten sesler bile dövüsçülerin ekolü oldu. Bu sesleri neden çikarttigi hala merak konusu ancak dövüsüne ayri bir güzellik kattigi asikâr.
Ayni zamanda minçika uzmani da olan Bruce Lee, gerçekten bu aleti uzmanlik ile kullanan ve hiç hata yapmayan ender isimler arasindadir. Minçika, Bruce Lee ile özdeslesmis bir dövüs aletidir ve Bruce Lee onu filmlerinde mutlaka bir kere kullanmistir. Evliliginden olan birde oglu vardir. Brandon Lee
Bruce Lee,20 Temmuz 1973 yilinda yani 32 yasinda iken hayatini kaybetti.Oglu da 31 Mart 1993 yilinda THE CROW filminin çekimleri sirasinda karnindan vurularak öldürülmüstür.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.