Bodrum tanitim ve rehber

Yazar: admin | 12 Ağustos 2011 | Kategori: Çevre Mühendisliği
Etiketler: , ,

Bu makalemizde tüm turistlerin veya tüm insanlarin gitmek istedigi ve görmek istedigi bir bölgemizi size tanitmak istiyoruz.
Bodrum, Türkiye’nin ünlüleri ve turistlerinin tatillerini genel olarak geçirdigi çok gözde bir mekândir. Gerek denizi ile gerek mekânlari ile turistlerin ugrak mekâni olan bodrum, Mugla’nin belkide en gözde bölgesidir.
Plajlari ile gece hayati ile beyaz ve müstakil evleri ile ve masmavi görüntüsü ile gidenlerin gönlünde taht kuran bu gözde mekân, turist açisindan da en çekici bölümdür. Bodrum, geçmisi ile de birçok kisinin ilgi duydugu bir bölgedir.
Hanikalkmassus, diger bir deyisle Bodrum’un eski ismi. Bodrum, baslarda yunan adalarina bagli ve yunanlilarin olan bir bölgeydi. Sonralari fetih hareketlerinden sonra Mugla’nin Türk topraklarina katilmasi ile beraber Hanikalkmassus, adi Bodrum olarak degistirilmis ve Yunan adalari ile Bodrum kiyilari arasinda orta bir bölgede sinir çizilmistir.
Bodrum sinirlarinin çizilmesinin en büyük sebebi Yunanistan ile Türkiye arasindaki dönemin gereklerini yansitan iç ve dis çatismalar. Yunanistan ile sorunlar henüz tam olarak çözülemese de bodrum ile Yunanistan adalarinda ki sinirlar hala kalkmamis durumda. Bodrum’un en ünlü mekâni olan Halikarnas, tüm ünlülerin ve turistlerin ugrak mekâni durumundadir.
Turgut Reis Meydani ile de ün kazanan Bodrum, genel olarak Tam denizin ortasindaki Bodrum Kalesi genellikle turistlerin fotograf çekebilecekleri ve ilgilerini çekebilecek en uygun mekân konumundadir. Bodrum’da genel olarak bütün evler 2 katli ve beyaz renktedir.Evlerin kenarliklarindaki renkli çiçekler ile apayri bir görünüm kazanan Bodrum,gerçekten ülkemizin en gözde ve en çok görülmeye deger mekani durumundadir.

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.