2011 TÜRKİYE İLE AMERİKA SİYASİ İLİŞKİLERİ

Yazar: admin | 11 Ağustos 2011 | Kategori: Resmi İşler
Etiketler: ,

Ülkemize son zamanlarda en çok yakın bulunan ve siyasi açıdan en çok görüşme yapılan ülke olan Amerika ile ilişkilerimiz hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz. Bu makale kesinlikle siyasi ve manevi haklara hakaret içeren bir makale değildir. Sadece bilgi amaçlıdır.
Son zamanlarda dünya siyaset gündemi oldukça kalabalık durumda bulunuyor. Arap ülkelerinin birbirleri ile olan çatışmaları ve siyaset kavgaları, PKK’nın ülkemize ve diğer birkaç Arap ülkesine yaptıkları saldırılar, can ve mal kaybı gibi konular son zamanlarda siyasi gündemi oldukça meşgul etmekte. Ve Amerika ile Türkiye başbakanları sürekli olarak bir araya gelerek bu durumları görüşme gereği duyuyorlar.
En son olarak geçtiğimiz 2 ay süreçte bir araya gelen ve PKK hususunu görüşen iki başbakan, Amerika ve Türkiye arasındaki sıcak ilişkileri de sürekli olarak koruma amacında bulunuyor. Son yapılan görüşmelerde PKK ve küresel kriz konularına değinen iki başbakan, askeri konulardan da konuşmayı ihmal etmediler.
Son olarak Türkiye’nin Arap ülkelerine destek yollaması konusu gündeme gelmişti. Bu konu Amerika başbakanı Obama tarafından da onay aldı mı, almadı mı henüz bilmiyoruz ancak bu durum sürerse yakında savaş çıkabileceği gerçeği aşikâr.
Ancak Amerika ile Türkiye arasındaki ilişki diğer ülkelerin her ne kadar bu duruma karşı çıktığı bir durum olsa da iki ülkenin de birbirlerine karşı duyduğu ihtiyaç inkâr edilemez. Ancak başbakanımız son zamanlarda yaptığı görüşmeler ile ülkemizin ne kadar büyük ve sözüne güvenilir bir durumda olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış bulunmakta.

“2011 TÜRKİYE İLE AMERİKA SİYASİ İLİŞKİLERİ” yazısı için 2 Yorum

River

This is the pefrect way to break down this information.

23 Ağustos 2011 saat 07:42 | #633
Kacy

What a neat aritlce. I had no inkling.

24 Ağustos 2011 saat 18:04 | #692

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.