2011 İŞÇİ ALACAK FİRMALAR VE FİRMA BİLGİLERİ

Yazar: admin | 11 Ağustos 2011 | Kategori: Ekonomi

Ülkemizde son yıllara oranla son 2 yılda artan işsizlik oranını düşünerek bu konu hakkında bir makale yazısı yazmaya karar vermiş bulunuyoruz. İşsizliği en aza indirmek için yeni açılan yâda açılacak olan şirketler hakkında bilgiler ve işçi sayıları hakkında bir yazı yazıyoruz.
Ekonomik krizin yavaş yavaş ülkemizde etkisini azaltması, iş olanaklarının da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmasını sağlamakta. Yeni iş kuruluşlarının açılması, açıkta olan ve ev geçindirme çabası içinde olan binlerce işsiz nitelikli ve nicelikli işçi için iş imkânı sunmakta.
Dilerseniz hiç uzatmadan firmalar ve firmaların alacakları işçi sayılarına değinelim.
1-) TOFAŞ: Tofaş, uzun yıllardır süre gelen bir araba üreteci merkezidir. Ve bu şirket işçi eksikliği ile işçi alacağının ilanını kısa süre önce vermiş bulunuyor. Diğer işçi alacak firmalara oranla yaklaşık 1800 kişiye istihdam sağlamak amacında olan Tofaş yetkilileri, bu durum için ayırdığı yatırım bütçesini 1 Milyar 869 Milyon TL olarak açıkladı.
2-) ANADOLU SİGORTA: Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden olan Anadolu Sigorta, deneyimli ve nitelikli 20 kişi alacağını ve farklı şehirlerde farklı şubelerde çalıştıracağını son zamanlarda duyurmuş bulunuyor.
3-) AYAKKABI DÜNYASI: Türkiye’de son yıllarda çıkan ve ürettiği ayakkabılarla kalitenin beşiği haline gelen Ayakkabı Dünyası’da işsizlere istihdam sağlayacağını duyurdu. Ayakkabı Dünyası,2010 yılı içerisinde yaklaşık 75 kişiye farklı şehirlerin mağazalarında istihdam sağlamayı planladığı öğrenildi.
Finansbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası da bankacılık okumuş ve nitelikli bankacılar arayışında olduklarını gazeteler ve medya aracılığı ile duyurmuş bulunuyor. Bu bankaların her biri yaklaşık 50 kişiye istihdam olanağı sağlayacaklar ve işsizlik oranı bu duruma bağlı olarak azalacaktır.
Bu yazılarımızı sürekli olarak güncel tutmaya ve sizleri bilgi sahibi etmeye çalışacağız.

Ağustos-Eylül ve Ekim ayları için geçerlidir.

“2011 İŞÇİ ALACAK FİRMALAR VE FİRMA BİLGİLERİ” yazısı için 2 Yorum

Valinda

Stay with this guys, you’re helpnig a lot of people.

23 Ağustos 2011 saat 13:34 | #649
Jodi

There is a crtiical shortage of informative articles like this.

24 Ağustos 2011 saat 16:40 | #683

Yorum Yap

  • Kategoriler

Bildigim.com Sitemap - Tüm Hakları Saklıdır.